1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. BNO rusza w trasę po Polsce
ARTYKUŁ: Aktualności - BNO rusza w trasę po Polsce

BNO rusza w trasę po Polsce

szukaj w artykułach:
fot. B. Karolak
Baltic Neopolis Orchestra przez najbliższe cztery dni zagra cztery koncerty pod dyrekcją prof. Tomasza Tomaszewskiego, koncertmistrza Deutsche Oper Berlin. Trasa koncertowa obejmuje Kołobrzeg, Festiwal Muzyka w Katedrze oraz Brzeg, Opole i Głogówek, Festiwal Śląskie Lato Muzyczne.

Koncert w Kołobrzegu odbędzie się w czwartek, 30.07 o 20:30 w ramach Festiwalu Muzyka w Katedrze. Kolejnego dnia, 1.08 o godz. 19:00 na Dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu Orkiestra zainauguruje IX Festiwal Śląskie Lato Muzyczne. W sobotę, 2.08 o godz. 20:00 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera BNO zagra koncert inaugurujący XXVI Edycję Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu. Trasę koncertową zakończy występ w niedzielę, 3.08 na Dziedzińcu Obserwatorium przy klasztorze oo. Franciszkanów w Głogówku o godz. 19:00.

We wszystkich koncertach muzycy Baltic Neopolis Orchestra biorą udział na specjalne zaproszenie Tomasza Tomaszewskiego, jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków, pierwszego koncertmistrza Deutsche Oper Berlin, założyciela i dyrygenta Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin, profesora Uniwersytetu Sztuk w Berlinie, wieloletniego przyjaciela i dyrektora artystycznego BNO.

www.balticneopolis.pl
www.fb.com/BalticNeopolisOrchestra

kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl