BNO i altowiolista z Londynu

Najbliższy koncert Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie już w tę sobotę, 23.04 o godz. 19 w Trafostacji Sztuki. Koncert odbędzie się z towarzyszeniem altowiolisty Andriya Viytovycha z Royal Opera House Orchestra w Covent Garden w Londynie. W programie także występ kwintetu fortepianowego.

Koncert BNO z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w kwietniu wyjątkowo odbędzie się z towarzyszeniem altówki solo. Z Baltic Neopolis Orchestrą wystąpi w Trafostacji Sztuki znakomity Andriy Viytovych. Muzyk urodził się na Ukrainie, a grę na altówce rozpoczął w wieku 7 lat. Studiował w specjalizowanej szkole we Lwowie, a później we Lwowskim Konserwatorium u profesor Szutko. W 1991 wygrał stypendium w Akademii im. Yehudi Menuhina mieszczącej się w Szwajcarii w Gstaad, gdzie uczył się u profesorów Alberto Lysy oraz Johannes'a Eskaer. W 1996 Andriy dołączył do London Symphony Orchestra jako drugi altowiolista, a w 2000 zaczął grę jako pierwszy altowiolista w Royal Opera House Orchestra w Covent Garden. Andriy Viytovych jest również zaangażowanym muzykiem kameralnym. Współpracował z LSO Chamber Players, International Menuhin Music Academy, Covent Garden Soloists oraz European Camerata. Jako solista koncertował wraz ze znanymi orkiestrami w Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Francji, Ukrainie, Rosji, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Argentynie. Jego repertuar jest bogaty zarówno w zakresie recitali, jak i koncertów. Grał jako pierwszy altowiolista z wieloma orkiestrami, takimi jak m.in. Orkiestra Symfoniczna BBC, Szkocka Orkiestra Kameralna, English Sinfonia, London Sinfonietta, London Symphony Orchestra oraz Filharmonia Berlińska. Jest również pierwszym altowiolistą w English Sinfonia oraz pracuje jako profesor altówki w Royal College of Music w Londynie.

W pierwszej części kwietniowego koncertu usłyszmy zaś kwintet fortepianowy, w którym na skrzypcach zagra Radosław Pujanek, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej. Pujanek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły oraz Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie u prof. Iwony Wojciechowskiej. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Występuje jako solista, kameralista i koncertmistrz w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. ze Stuttgarter Kammerorchester i KSO w Norwegii. Latem 2006 i 2007 roku, jako koncertmistrz i dyrygent, prowadził międzynarodową orkiestrę festiwalową w Roussas (Francja). Wraz z Lutosławski Quartet nagrał płytę Witold Lutosławski Opera omnia I. Muzyka kameralna (CD Accord), która zyskała nominację do nagrody Fryderyk 2008 i Wrocławskiej Nagrody Muzycznej.

Bilety na koncert Wielcy Koncetmistrzowie Cafe Milonga w cenie 35 zł (normalny) i 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) są do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w TRAFO Trafostacji Sztuki. Informacja: [email protected] .


WIELCY KONCERTMISTRZOWIE

Café Milonga
23 kwietnia 2016 (sobota)
godz. 19:00
TRAFO Trafostacja Sztuki
ul. Św. Ducha 4, Szczecin
Bilety: 35 zł (normalny) / 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w TRAFO Trafostacji Sztuki. Informacja: [email protected]

Artyści:
Andriy Viytovych
(Royal Opera House Covent Garden Londyn) - altówka
Radosław Pujanek - skrzypce
Kwintet: Andriy Viytovych (altówka) – solista, Radosław Pujanek (skrzypce), Łukasz Górewicz (skrzypce), Tomasz Szczęsny (wiolonczela) , Anna Chłopeniuk (kontrabas), Michał Francuz (fortepian)
Baltic Neopolis Orchestra

Program:


Część I
Astor Piazzolla Primavera Porteña
Astor Piazzolla Angel suite
- Muerte del Angel
- Milonga
- Ressureccion del Angel
Astor Piazzolla Escualo
Część II
Kurt Atterberg Suita na skrzypce, altówkę i smyczki
Antonio Vivaldi Koncert g-moll
Carl Maria von Weber Andante e Rondo Ungareze
Charles de Beriot Scène de Ballet


Organizator: BNO
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin
Sponsor główny: Polska Żegluga Morska
Sponsor: Firma Siemaszko
Partnerzy: TRAFO Trafostacja Sztuki, Akademia Sztuki w Szczecinie, 13 Muz, Drukarnia Kadruk, Szczeciński Inkubator Kultury, bilety.fm, Echo Szczecina, Radisson Blu, Polskie Radio Szczecin, Fitness World, Bike_S, RAKPOL, City Taxi, Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Patron medialny: Elewator Kultury

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin oraz dofinansowane w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016; Priorytetu: Wydarzenia artystyczne -Muzyka.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
A.Vivaldi - koncert B-dur na fagot
Mozart - Koncert Es - dur KV 449 cz. II
Antonín Dvořák - koncert wiolonczelowy

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gitarzysta 02/2009 + CD
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Mackie PROFX 12 mikser analogowy
ZooM H6 cyfrowy rejestrator

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl