Błażej Maliszewski

Liceum Muzyczne ukończył w 1993r. w klasie skrzypiec mgr. Stanisława Lange w Koszalinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej
im. S. Moniuszki w Gdańsku, w klasie altówki prof. Ireny Albrecht. W 1997 uczestniczył w XXXVI Międzynarodowym Konkursie Altówkowym "Beethoven's Hradec", w Hradec Moravici (Czechy), gdzie zakwalifikował się do II etapu. Swoje umiejętności poszerzał na kursach solistycznych u tak znakomitych pedagogów jak: Stefan Kamasa, Felix Shwartz (Hochschule für Musik w Berlinie) oraz Henryk Fuks (Konserwatorium w Mińsku).

W latach 1996–2010 pracował w Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku, gdzie pełnił funkcję koncertmistrza grupy altówek, a także wykonywał partie solowe. W latach 2007–2010 pełnił tę samą funkcję w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej oraz Pilskiej Orkiestrze Klasycznej. Występował też jako solista z Filharmonią Koszalińską, Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica”
w Słupsku oraz Pilską Orkiestrą Klasyczną. Jako muzyk orkiestrowy współpracował ze wspomnianymi wyżej oraz: Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Orkiestrą Radiową, Operą Na Zamku w Szczecinie, Cappellą Gedanensis, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Camerata Roman (Szwecja) oraz Białoruską Orkiestrą Kameralną, z którą w 1994 odbył tournée po Niemczech oraz wziął udział w "Rossini Festival" (Schleswig-Holstein), zaś w 2006 otrzymał propozycję stałej współpracy. Koncertował z orkiestrą wagnerowską Tiroler Festspiele (Erl, Austria), z którą wykonywał m.in. opery R. Wagnera, R. Straussa.

W latach 2009–2011 był członkiem komisji kulturalnych przy Urzędzie Miasta Elbląg. Jest właścicielem Agencji Artystycznej „GEMINI”, jednak stale koncertuje jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Dokonał wielu nagrań CD i TV. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Altówkowego. Prowadzi wykłady,
warsztaty i kursy w szkołach muzycznych I i II stopnia. W latach 1999–2002 pracował jako nauczyciel altówki w Zespole Szkół Muzycznych
im. G. Bacewicz w Koszalinie.

Od 2008 roku jest nauczycielem altówki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu. Od 1.10.2004 r. pracuje jako asystent w klasie altówki prof. Ireny Albrecht w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz w klasie kameralistyki. W kwietniu bieżącego roku uzyskał tytuł doktora.

Powiązane Video Wszystkie video

Rapsody - Prince Igor (Knia? Igor Borodin)
It's Now or Never, czyli O sole mio w wykonaniu Elvisa
Flying Steps - Red Bull Flying Bach - Eurowizja 2011
Henry Purcell: "Close Thine Eyes"

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Adele - Adele na skrzypce (+ CD)
Winter JWC 360 BL 4/4 futera na skrzypce
Gewa PS401611 skrzypce 4/4 (smyczek, futera) GEWApure SET
Gewa PS401614 skrzypce 1/4 (smyczek, futera) GEWApure SET

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl