Biografia Makowicza w Nowym Jorku

W czwartek 14 czerwca 2012 r. o 19:00 Adam Makowicz zagra dla publiczności zgromadzonej w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Tuż po recitalu odbędzie się prezentacja książki "Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem" autorstwa Marka Strasza. Spotkanie poprowadzi saksofonista Krzysztof Medyna.

Adam Makowicz zanim został światowej sławy jazzmanem, pokonał szereg przeszkód. Oto fragment jego wspomnień pochodzący z książki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego "Grać pierwszy fortepian...":

"Małe koncerciki jazzowe organizowano w klubach studenckich, dla, jak uważano, lekko szemranego towarzystwa. Nie wiadomo, czego tam się słucha, nie wiadomo, co robi, a na pewno ostro pije. To środowisko było traktowane jak jakiś margines, które fascynuje się jakąś wariacką muzyką, kakofonią i tak dalej.

No i oczywiście moi rodzice uważali, że ja gram taką muzykę z marginesu, nie wiadomo co. Jak wszyscy rodzice martwili się, kim ich syn chce być. Chcieliby, żebym zdobył jakiś zawód, zarabiał, założył potem rodzinę i tak dalej. Żebym prowadził jakieś rozsądne życie. Pytali mnie - ,,Kim ty będziesz? W knajpie będziesz grał? Będziesz pił alkohol i co wtedy z ciebie wyrośnie?" Dla rodziców nie był to żaden zawód. (...)

I tak wyrastałem w tych najtrudniejszych latach, 15, 16, 17 lat, no i rodzice w żadnym wypadku nie chcieli się zgodzić, żebym uczył się jazzu. I rzeczywiście, gdzie miałbym się go uczyć? Nikt go nie uczył, nikt nie wiedział, co to jest i jak uczyć".

Powiązane Video Wszystkie video

Tim Brady - Amplify, Multiply, Remix and Redefine
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Adam Hurst - Night Dance
Wojciech Kilar - Exodus

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gibson Les Paul Standard 2012 Plus DB gitara elektryczna
Leonardo LC-2012 wiolonczela 1/2 z pokrowcem
Ketron Pendrive 2012 SOUND UPGRADE Vol.2 - pendrive z dodatkowymi stylami AUDYA
Finale 2012 Upgrade program komputerowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl