Bashmet, Baeva, Berezovsky i Bauer w repertuarze największych kompozytorów romantycznych na jedynym koncercie w Polsce!

10 grudnia br. w warszawskim Teatrze Polskim wystąpią znakomici rosyjscy artyści: altowiolista Yuri Bashmet, skrzypaczka Alena Baeva i pianista Boris Berezovsky oraz polski wiolonczelista Andrzej Bauer. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą maestro Grzegorza Nowaka. Koncert uświetni obchody XX-lecia EuRoPol GAZ.


To już kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne odbywające się corocznie w Warszawie dzięki mecenasom kultury rosyjskiej w Polsce – firmom Gazprom i System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ s.a. Tegoroczny koncert będzie niepowtarzalną okazją, aby podczas jednego wieczoru zobaczyć tak wielu uznanych rosyjskich i polskich artystów w utworach największych kompozytorów epoki romantyzmu.

Yuri Bashmet jest przez wielu uważany za najwybitniejszego altowiolistę świata i najbardziej charyzmatycznego muzyka Rosji. Jego poprzedni koncert w Polsce z orkiestrą Soliści Moskwy był jednym z największych wydarzeń muzycznych 2011 roku. Kolejna solistka wieczoru to – jedna z najjaśniej świecących gwiazd młodego pokolenia – skrzypaczka Alena Baeva, która w 2001 roku wygrała prestiżowy XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, otrzymując nagrodę główną i 9 nagród specjalnych. Grono wspaniałych rosyjskich artystów uzupełnia Boris Berezovsky – znakomity pianista, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.

Polskim akcentem warszawskiego koncertu będzie występ wiolonczelisty Andrzeja Bauera – zdobywcy pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium oraz laureata Międzynarodowego Konkursu "Praska Wiosna", a także nagrody Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej. Specjalnie na tę okazję przyjedzie do Polski, na stałe koncertujący za granicą maestro Grzegorz Nowak, który poprowadzi orkiestrę Sinfonia Varsovia.

W programie koncertu znajdą się m.in. Karnawał rzymski i Harold w Italii Hectora Berlioza, Wariacje na temat rokoko Piotra Czajkowskiego, Koncert fortepianowy Edvarda Griega, Introdukcja i rondo capriccioso a-moll Charlesa Saint-Saëns.

Sponsorami koncertu są firmy Gazprom i EuRoPol GAZ - mecenasi kultury rosyjskiej w Polsce.

Koncert odbędzie się 10 grudnia o godz. 19.30 w Teatrze Polskim w Warszawie.
Bilety do kupienia w kasach Teatru Polskiego, salonach Empik oraz na e-bilet.pl.
Więcej informacji na: www.facebook.com/BashmetBaevaBerezovskyBauer
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na cele charytatywne.Powiązane Video Wszystkie video

Max Bruch - podwójny koncert na skrzypce i altówk?
Boris Berezovsky - Piotr Czajkowski : II Koncert fortepianowy G-dur op.44
ELECTRICA DUO - Kasia & Paula - Moon Rider
Klasyczne Brzmienia - 57 motywów, 33 kompozytorów

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Korg PA 500 keyboard 61 klawiszy
Argent Tommi Nevada WC BKM gitara akustyczna
Argent Tommi Nevada WC BK gitara akustyczna
Tapco Link FW 460 interfejs audio

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl