Barokowy tydzień | VI FESTIWAL POZNAŃ BAROQUE

Za nami weekend pełen muzycznych wrażeń z muzyką dawną. Poznańska publiczność jeszcze do piątku będzie miała okazjię skorzystać z bogatej oferty muzycznej przygotowanej przez organizatorów.

Poniedziałkowy wieczór rozpoczniemy muzyką skrzypcową, a to za sprawą programu, który wykona grupa świetnych francuskich muzyków - Ground Floor. Bohaterem koncertu będzie włoski skrzypek-wirtuoz: Nicola Matteis, który w latach 70. XVII wieku osiadł w Londynie i razem z kilkoma innymi włoskimi muzykami, którzy w tym czasie dotarli do Anglii, ożywił i unowocześnił muzyczne życie miasta nad Tamizą.

W drugiej połowie wieczoru fińska klawesynistka Marianna Henriksson zaprezentuje niezwykle fascynujący moment w historii klawesynu i pisanej na niego muzyki, która na przełomie XVI i XVII wieku staje się coraz bardziej niezależna, improwizacyjna, nieprzewidywalna, chociaż nie do końca zrywa z tradycją późnorenesansową opartą na tańcach i wariacjach na ich temat.

Na półmetku festiwalu, czyli we wtorek 8. listopada, zaprezentują swój śpiew Anna Miklashevich i Ivo Haun. Towarzyszyć im będzie międzynarodowa formacja, która skupia się na muzyce powstałej w Europie w okresie tzw. Jesieni Średniowiecza i Wczesnego Renesansu - La Morra. Zespół wywodzi się z kręgu Schola Cantorum Basiliensis i łączy w swej pracy artystycznej zdobycze nauki w dziedzinie historii muzyki z bezpośrednim, twórczym muzykowaniem podporządkowanym kodowi estetycznemu i naturze wykonywanego repertuaru. Zespół działa pod kierownictwem artystycznym Coriny Marti i Michała Gondko w Bazylei, w bliskim sąsiedztwie Scholi Cantorum Basiliensis oraz miejscowego uniwersytetu, z których bogatego zaplecza naukowego korzysta przy realizacji własnych projektów. Zespół występował w całej Europie i w USA, i ma na swoim koncie osiem produkcji fonograficznych. La Morra zaprezentują program „Utopia”, dając wyraz nieortodoksyjnego myślenia o historii muzyki, w którym decydująca jest nie chronologia, ale ukryte związki, pokrewieństwa i niedające się naukowo udowodnić inspiracje.

Wtorkowy wieczór zakończy Pierre Gallon należący do najciekawszych francuskich klawesynistów młodego pokolenia. Studia w zakresie gry na klawesynie rozpoczął w Caen, a następnie kontynuował je w Paryżu u Oliviera Baumont i Blandine Rannou, rozszerzając swoją specjalizację o basso continuo. Podczas koncertu Gallon wykona refleksyjne, medytacyjne utwory Johanna Jakoba Frobergera.

BILETY
Bilety na koncerty: w cenie 20 zł oraz 10 zł na koncerty dla dzieci.
Dostępne są w następujących miejscach:
kasa Estrady Poznańskiej oraz bilety24.pl - bilety na wszystkie koncerty
kasa CK Zamek - bilety na koncerty odbywające się w CK Zamek
kasa Teatru Polskiego - bilety na koncerty odbywające się w Teatrze Polskim

Powiązane Video Wszystkie video

Hallelujah - gitara i fleciki
J.S.Bach - Sarabanda, suita h-moll
J.S.Bach - Magnificat - 07 - Fecit potentiam
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Polskie Karaoke vol. 18 DVD
Aulos 509B E flet prosty altowy, barokowy
Gewa 700190 flet prosty C sopran, barokowy (torba + wycior)
Angel AWR-SNN-B flet prosty sopranowy (barokowy)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl