BAROKOWE GRANIE W AKADEMII

...w Sali Koncertowej
We wtorek 19 listopada o godz. 18.00 Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na „AŻ Festiwal” w barokowej odsłonie, czyli koncert Orkiestry Barokowej Akademii (ul. Żubardzka 2a, wstęp wolny).

Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Łodzi istnieje od niedawna, została powołana do życia w ubiegłym roku akademickim. Jej inicjatorem i prowadzącym jest Jakub Kościukiewicz, grający na wiolonczeli barokowej wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, współpracujący m.in. z Wrocławską Orkiestrą Barokową i „Musicae Antique Collegium Varsoviense” przy Warszawskiej Operze Kameralnej. Orkiestra składa się ze studentów Katedry Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych: skrzypków, wiolonczelistów, gambistów, flecistów, oboistów i klawesynistów. Interpretacje zespołu bazują na historycznych praktykach wykonawczych. Młodzi adepci muzyki dawnej grają na instrumentach z epoki, bądź ich kopiach, z użyciem strun jelitowych i smyczków barokowych. Orkiestra zadebiutowała w styczniu 2013 roku, wykonując fragmenty Muzyki na wodzie Georga Friedricha Haendla.


W najbliższy wtorek zespół przedstawi monograficzny program złożony z utworów Henry'ego Purcella, angielskiego kompozytora zaliczanego do czołówki kompozytorów epoki baroku obok Bacha, Haendla czy Vivaldiego. Będą to dwie suity składające się z kontrastujących tańców i arii instrumentalnych (Suita G-dur i Suita „Abdelazer”) oraz fragmenty opery „Król Artur”. – Ostatnią część koncertu rozpoczniemy tradycyjną uwerturą (która rozpoczyna całą operę), potem wykonamy kilka fragmentów instrumentalnych z poszczególnych pięciu aktów opery – zapowiada szef orkiestry Jakub Kościukiewicz. – Usłyszą Państwo również duet „Shepherds, shepherds” z II aktu, duet rozpoczynający akt IV oraz wielką finałową Passacaglię, gdzie kompozytor wykorzystuje rozmaite obsady instrumentalne i wokalne. We fragmentach z „Króla Artura” zaśpiewają studenci i absolwenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego łódzkiej Akademii.

Powiązane Video Wszystkie video

Mateusz Walach - "Wspomnienie"
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Stanis?aw Moniuszko - Bajka. Opowie?? zimowa, Conte d'hiver, fantasy overture
Jak granie na instrumencie wp?ywa na rozwój mózgu?

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Samson Expedition Express kolumna aktywna 6″ LF + 1″ HF, wbudowany interfejs Bluetooth i akumulator (do 8 godz. pracy)
Aulos 511B flet prosty tenorowy, palcowanie barokowe
AN Bezprzewodowy sprzt do nagonienia sali
Mollenhauer B1-1295S flet prosty altowy, palcowanie barokowe

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl