Barokowe Eksploracje 2024 – hiszpańska opera w Szczawnicy

Tegoroczną edycję Barokowych Eksploracji zainauguruje premierowy spektakl operowy w wykonaniu czeskich artystów pod dyrekcją Marka Štryncla. Tym razem będzie to hiszpańska zarzuela, skomponowana przez Sebastiana Durón’a dla hiszpańskiego dworu królewskiego i zaprezentowana po raz pierwszy w Madrycie w 1701 roku.

Jak podkreśla Agnieszka Żarska, inicjatorka i dyrektor artystyczny Barokowych Eksploracji: „To jest nasza wspaniała operowa tradycja! Od dekady, co roku w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, prezentujemy naszej publiczności dzieło sceniczne w historycznym arturażu. Organizacja tak skomplikowanego wydarzenia, z udziałem kilkudziesięciu arystów, jest realna dzięki naszej ścisłej, międzynarodowej współpracy oraz dzięki zaangażowaniu wspierających nas Instytucji i Partnerów. Będzie to jedyny taki spektakl w Polsce, więc tym goręcej zapraszam do Szczawnicy”.

Sebastián Durón
„Wojna gigantów”
„Ópera escénica deducída de la guerra de los gigantes”
(Madryt 1701)

26 czerwca, godz. 19.00
Dworek Gościnny – Szczawnica


Obowiązują bezpłatne miejscówki
Odbiór miejscówek: Butik I love Szczawnica, Plac Dietla
Rezerwacja telefoniczna: 691 845 577
Mile widziane wolne datki.

Organizatorem Barokowych Eksploracji 2024 jest Stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny oraz Musica Florea. Współorganizatorzy wydarzenia: Centrum Kongresowe – Dworek Gościnny w Szczawnicy, Pieniny SPA Resort.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projekt wsparty przez Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej oraz Instytut Cervanesa w Pradze. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta i Gminy Szczawnica. Mecenas wydarzenia: Pieniński Bank Spółdzielczy. Współpraca: Centrum Kultury Sportu i Promocji w Szzcawnicy. Współpraca promocyjna: Czeskie Centrum w Warszawie, Palenica-Polskie Koleje Linowe.

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alice kostka gitarowa AP-100R1-CO Chinese Opera
Aulos 511B flet prosty tenorowy, palcowanie barokowe
Meinl Sonic Energy OG-12 12″ OPERA GONG INCL. bijak
Yamaha YRT 304 B II flet prosty tenorowy, strj C, palcowanie barokowe, C-/Cis podwjne klapy (kolor brzowy)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl