1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. BACH w Szczawnicy
ARTYKUŁ: Polecamy - BACH w Szczawnicy

BACH w Szczawnicy

szukaj w artykułach:

Szczawnicki Chór Kameralny razem z orkiestrą Musica Florea Praha, pod wspólną, międzynarodową marką Baroque Collegium 1685, realizuje artystyczno - edukacyjny projekt pn.”Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha”. Złoży się na niego m.in. koncert oratoryjno- kantatowy, w którego programie znajdą się fragmenty genialnych bachowski arcydzieł, takich jak: Oratorium Wielkanocne, Oratorium na Wniebowstąpienie, a także Kantata BWV 129 oraz jedna z suit orkiestrowych. Arie altowe zaprezentuje Helena Poczykowska. Koncert będzie miał formę omawianą, a wśród słuchaczy znajdą się m.in. seniorzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu 60 + oraz w Pienińskim Uniwersytecie 3 wieku.

Koncert zostanie poprzedzony oryginalnymi, interaktywnymi zajęciami dla dzieci pn: „Barokowe kino akcji” z udziałem orkiestry i chóru. W organizację dziecięcej widowni włączają się aktywnie lokalne szkoły podstawowe ze Szczawnicy i Szlachtowej. Kierownictwo artystyczne i organizacyjne nad całością przedsięwzięcia pełni Agnieszka Żarska - dyrektor artystyczny Baroque Collegium 1685.

Wydarzenia organizowane przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny we współpracy z Grupą Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, oraz Fundacją Andrzeja Mańkowskiego, odbędą się 17 maja w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Na wydarzenia – wstęp wolny ale obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania już od 4 maja w butiku I Love Szczawnica – Plac Dietla , Szczawnica. Rezerwacja: tel. 519 067 681.

Baroque Collegium 1685 to międzynarodowy zespół wokalno-instrumentalny, założony i prowadzony przez muzykolog i dyrygent - Agnieszkę Żarską. Swoją działalność zainaugurował w 2016 roku, Występował m.in. na festiwalach Iubilaei Cantus oraz Gorczycki Festival na Śląsku, a także prezentował bachowskie kantaty w ramach prestiżowego cyklu : BACH200UW na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego.źródło: mat. prasowe


kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl