Bach mniej znany w 300. rocznicę urodzin

W drugiej połowie osiemnastego wieku to właśnie Carl Philipp, a nie jego ojciec Johann Sebastian, był „tym sławnym” Bachem. W marcu tego roku mija 300. rocznica urodzin Carla Philippa Emanuela Bacha. Partię solową w koncercie Bacha syna wykona niezwykle utalentowany Przemysław Witek.

Witek już jako 24-latek zyskiwał pochlebne recenzje:„ Szlachetny dźwięk, perlista technika, umiejętność prowadzenia muzycznej narracji pozwalają sądzić, iż młody pianista już wkrótce zyska stałe miejsce na naszych estradach." (Anna Woźniakowska, Ruch Muzyczny). Wydana w 2011 r. płyta „Decadence” to fonograficzny debiut tego utalentowanego 29-latka. Płyta z kompozycjami Szymanowskiego i Rachmaninowa, wydana przez Polskie Radio, została entuzjastycznie przyjęta.
Urodzony w Wałbrzychu, obecnie pełni funkcję asystenta na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Artysta jest laureatem pierwszych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych: w Rzymie (2004), Val Tidone (2005) i Racconigi (2006). Był solistą koncertów symfonicznych w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Koncertował z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal, a także z Orkiestrami Filharmonii Krakowskiej, Koszalińskiej, Dolnośląskiej i Sudeckiej. Występował z recitalami w wielu miastach Polski oraz za granicą: w Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Niemczech, Szwajcarii, na Ukrainie oraz w Rosji.
W 300. rocznicę urodzin Carla Philippa Emanuela Bacha orkiestra symfoniczna szczecińskiej Filharmonii zaprezentuje na piątkowym koncercie dzieła kompozytora. Zabrzmią Koncert fortepianowy D-dur Wq43/2 i Symfonia D-dur Wq183/1 Carla Philippa, która wywarła niemały wpływ na twórczość Mozarta. Program dopełni niezwykle ciekawy „Polonez triumfalny A-dur” Juliusza Zarębskiego oraz VIII Symfonia h-moll „Niedokończona” Franza Schuberta.

Orkiestrę symfoniczną szczecińskiej Filharmonii poprowadzi Paweł Przytocki.

Koncert odbędzie się w ramach polsko-niemieckiego festiwalu „Dni muzyki nad Odrą” i rozpocznie się w piątek, 28 marca o godz. 19:00.

Bilety w cenie 40 zł (normalny), 30 zł (grupowy), 20 zł (ulgowy) można zarezerwować w kasie Filharmonii (pl. Armii Krajowej 1) osobiście lub telefonicznie pod numerami 91 422 12 52 lub 539 94 94 54. Kasa jest czynna w godz. 13 – 18 (wt - czw), 13 - 20 (pt) oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie jest partnerem Miasta Szczecin w projekcie "Szczecin przyjazny rodzinie", uwzględniającym specjalny cennik dla posiadaczy Szczecińskiej Karty Rodzinnej oraz Szczecińskiej Karty Seniora (szczegóły na przyjaznyrodzinie.szczecin.pl).


Przemysław Witek


Paweł Przytocki

Powiązane Video Wszystkie video

Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad
Carl Phhillipe Emanuel Bach- Hamburger Sonate
Tim Brady - Amplify, Multiply, Remix and Redefine
Carl Philipp Emanuel Bach - koncert d-moll flet traverso cz.3

Instrumenty i sprzęt muzyczny

ProMark TXCPW Carl Palmer Signature paki perkusyjne
PWM Czerny Carl - Wybr etiud na fortepian z op. 139, 599, 636 i in.; z. 1
PWM Bach Johann Sebastian - Najpikniejszy Bach na fortepian, skrzypce z fortepianem i organy (+ partie instrumentw)
PWM Czerny Carl - Etiudy na fortepian op. 409, wybór

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl