1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. BABU KRÓL - sala klubowa WCK, miejsca tylko stojące (Wałeckie Centrum Kultury) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - BABU KRÓL - sala klubowa WCK, miejsca tylko stojące (Wałeckie Centrum Kultury) - bilety

BABU KRÓL - sala klubowa WCK, miejsca tylko stojące (Wałeckie Centrum Kultury) - bilety

szukaj w artykułach:
Ceny biletów od: ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-05-11 19:00:00, godz.
Artysta: Babu Król
Miasto: Wałcz
Miejsce: Wałeckie Centrum Kultury
Adres: Plac Zesłańców Sybiru 3,
(GPS: 53.272878, 16.470029)
Kategoria: koncert

Opis wydarzenia


Szczegóły wydarzenia »

Babu Król

Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej - Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel), do których niedawno dołączyła Zosia Chabiera. Ten pierwszy, to człowiek orkiestra - legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Bąbel czyli Zosia Chabiera to skrzypaczka o wspaniałym głosie i niezwykłym talencie scenicznym.
Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem "Sted" (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.
Przez ostatnie dwa lata pracowali nad druga płytą zatytułowaną "Kurosawosyny", która ukazała się wiosną 2015 r.  Do nagrania nowego materiału zaprosili Joannę Sokołowską (znaną autorkę muzyki teatralnej, śpiewaczkę i performerkę), Antoniego "Ziuta" Gralaka (wybitnego polskiego trębacza jazzowego), Dariusza Sprawkę (jednego z najlepszych puzonistów w naszym kraju) oraz Aleksandra Orłowskiego (młodego wirtuoza perkusji). W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady. Zapraszamy do podróży!

Wszystkie koncerty artysty: Babu Król »

Lokalizacja


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Wałcz

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl