AUTOR MUZYKI FILMOWEJ Z PRAWYKONANIEM W FILHARMONII

20 maja, o godzinie 19:00 w PFB odbędzie się światowe prawykonanie utworu Pawła Mykietyna, kompozytora muzyki festiwalowej, filmowej i teatralnej. Skomponował on utwory do filmu „Essential Killing” czy spektaklu „Poskromienie Złośnicy”.

„Podwójny koncert na dwa flety i orkiestrę” wybrzmi pierwszy raz w historii muzyki w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Partie solowe powierzone zostaną uznanym w Polsce i na świecie flecistom młodego pokolenia Łukaszowi Długoszowi oraz Agacie Kielar-Długosz. Wykonawcom koncertu towarzyszyła będzie Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku.

Paweł Mykietyn to jeden z najwybitniejszych żyjących polskich kompozytorów. W wieku 22 lat zadebiutował na festiwalu „Warszawska Jesień” utworem „La Strada”. Współpracował z wybitnymi dyrygentami m. in. Jean Paulem Dessy, Jackiem Kaspszykiem, Jerzym Maksymiukiem, Diego Massonem, Wojciechem Michniewskim czy Reinbertem de Leeuw. W styczniu 2000 otrzymał „Paszport Polityki”. W kolejnym roku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w następnym został nagrodzony prestiżową nagrodą Prix France Musique Sacem za muzykę do filmu ”Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego. Począwszy od 1996 skomponował muzykę do większości spektakli teatralnych w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Jest autorem muzyki do wielu filmów fabularnych, za które był nagradzany między innymi podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Utwór został stworzony na specjalne zamówienie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Prawykonanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Bilety do nabycia od 8 złotych w kasach PFB i na filharmonia.gda.pl

Powiązane Video Wszystkie video

Premiera teledysku Klezmafour i Orkiestry Filharmonii w Szczecinie
Dyrygent – rezydent - film dokumentalny
100 lat Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej - flash mob
Koncerty Justyny Philipp

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
PWM Preisner Zbigniew - The piano collection
AN Maseli Bernard ″Going Home. Dziesi miniatur na wibrafon solo″ ksika
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 2

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl