Asen Tanchev

Urodził się 13 maja, 1992 w Sofii, tam też uzyskał wykształcenie średnie. W wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a w wieku 10 lat wygrał swój pierwszy konkurs. Do dziś uzyskał ponad 15 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach, wśród nich pierwszą i specjalną nagrodę zdobył w 2008 roku na Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego – konkursie dla Młodych Muzyków w Moskwie w kategorii fortepianu, a także III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Aleksandra Skriabina, podczas gdy pierwsza nagroda nie została przyznana. Mając lat 12, nagrał swoją pierwszą płytę, a rok później miał swój pierwszy występ z orkiestrą. W tym samym roku został wybrany przez słuchaczy Narodowego Radia “Allegro Vivace” jako “Młody Muzyk Roku 2005”. Od roku 2004 koncertował z orkiestrami i zespołami kameralnymi m.in. w Bułgarii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Portugalii, Macedonii, Słowenii, Hiszpanii, Polsce, Belgii, Austrii w Stanach Zjednoczonych.

Młody pianista występował na licznych i ważnych muzycznych przedsięwzięciach, takich jak Obertsdorfer Musiksommer w Niemczech, gdzie także został laureatem; na Letniej Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu; na festiwalu muzycznym im. Vladimira Spivakova
w Moskwie; na międzynarodowym festiwalu muzycznym dla zespołów kameralnych “Musica Mundi” w Belgii etc.

Podczas wszystkich tych lat Asen miał możliwość pracy w licznych kursach mistrzowskich u wyjątkowych muzyków i pedagogów, takich jak Hans Leygraf, Paul Badura-Skoda, Mihail Voskressenskij, Peter Buck, Konrad Elser, Elena Richter, Bernd Goetzke, Hagit i Leonid Kerbel, Boris Bermann, Einar Steen Nökleberg, Karl Heinz Kämmerling, Dmitri Bashkirov. Od roku 2009 Asen Tanchev studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hannoverze (Niemcy), w klasie fortepianu znakomitego pianisty i pedagoga – Arie Vardi.

W marcu 2012 Asen wygrał najwyższe prestiżowe Stypendium Niemieckiej Fundacji dla studentów (Deutsche Studienstifftung) . Jest on pierwszym pianistą nie posiadającym niemieckiego obywatelstwa, który dostąpił tego zaszczytu.


Powiązane Video Wszystkie video

Luciano Pavarotti i Lucio Dalla - Caruso
Danielle de Niese - Thy hand Belinda... When im laid - Purcell
Pablo Casals: Bach Cello Solo Nr.1, BWV 1007
Ta?ce ?redniowieczne - Barry Hall (Vielle)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Wincent W-SD4 paki perkusyjne
Behringer BEQ700 bass equalizer
Barczak 06U45-ROL-SZ3 profesjonalna skrzynia transportowa
Wincent W-7ARTXL paki perkusyjne

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl