1. Start
  2. Artykuły
  3. Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły
  4. Asen Tanchev
ARTYKUŁ: Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły - Asen Tanchev

Asen Tanchev

szukaj w artykułach:
Urodził się 13 maja, 1992 w Sofii, tam też uzyskał wykształcenie średnie. W wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a w wieku 10 lat wygrał swój pierwszy konkurs. Do dziś uzyskał ponad 15 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach, wśród nich pierwszą i specjalną nagrodę zdobył w 2008 roku na Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego – konkursie dla Młodych Muzyków w Moskwie w kategorii fortepianu, a także III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Aleksandra Skriabina, podczas gdy pierwsza nagroda nie została przyznana. Mając lat 12, nagrał swoją pierwszą płytę, a rok później miał swój pierwszy występ z orkiestrą. W tym samym roku został wybrany przez słuchaczy Narodowego Radia “Allegro Vivace” jako “Młody Muzyk Roku 2005”. Od roku 2004 koncertował z orkiestrami i zespołami kameralnymi m.in. w Bułgarii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Portugalii, Macedonii, Słowenii, Hiszpanii, Polsce, Belgii, Austrii w Stanach Zjednoczonych.
Młody pianista występował na licznych i ważnych muzycznych przedsięwzięciach, takich jak Obertsdorfer Musiksommer w Niemczech, gdzie także został laureatem; na Letniej Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu; na festiwalu muzycznym im. Vladimira Spivakova
w Moskwie; na międzynarodowym festiwalu muzycznym dla zespołów kameralnych “Musica Mundi” w Belgii etc.

Podczas wszystkich tych lat Asen miał możliwość pracy w licznych kursach mistrzowskich u wyjątkowych muzyków i pedagogów, takich jak Hans Leygraf, Paul Badura-Skoda, Mihail Voskressenskij, Peter Buck, Konrad Elser, Elena Richter, Bernd Goetzke, Hagit i Leonid Kerbel, Boris Bermann, Einar Steen Nökleberg, Karl Heinz Kämmerling, Dmitri Bashkirov. Od roku 2009 Asen Tanchev studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hannoverze (Niemcy), w klasie fortepianu znakomitego pianisty i pedagoga – Arie Vardi.

W marcu 2012 Asen wygrał najwyższe prestiżowe Stypendium Niemieckiej Fundacji dla studentów (Deutsche Studienstifftung) . Jest on pierwszym pianistą nie posiadającym niemieckiego obywatelstwa, który dostąpił tego zaszczytu.
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl