Artist in Residence – nastrojowy koncert z francuską muzyką klasyczną

Cykl „Artist in Residence: Kama Grott & Agata Igras-Sawicka prezentują" 6 kwietnia ponownie zagości w galerii Skweru na Krakowskim Przedmieściu. Tym razem Kama Grott i Mariusz Rutkowski zaprezentują XX-wieczne francuskie kompozycje napisanie oryginalnie na obój i fortepian.

Niedzielny wieczór zapowiada się wyjątkowo nastrojowo. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. Sonaty C. Saint-Saensa i F. Poulenca oraz Fantasy Pieces C. Nielsena jak i transkrypcje utworów G. Faure - Après un rêve op.7 nr.1, Piece, Sicilenne op.78.


Duet występujących artystów to wielokrotnie nagradzani muzycy w kraju i zagranicą. Kama Grott jest oboistką, pomysłodawczynią i dyrektorem artystycznym Europejskiego Festiwalu Muzycznego w Otwocku oraz gospodynią – wraz z flecistką Agatą Igras-Sawicką – cyklu Artist in Residence. Z kolei Mariusz Rutkowski to pianista, który współpracował z wieloma cenionymi artystami, m.in. Urszulą Kryger, Bogdanem Paprockim, Bartłomiejem Niziołem. Jego ostatnia płyta nagrana wraz z Anną Radziejewską z utworami Witolda Lutosławskiego jest nominowana do Fryderyka 2014 w kategorii Album Roku Recital Solowy.

4 kwietnia (niedziela), godz. 17.00, Skwer – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a.Kama Grott - oboistka, manager kultury, właścicielka niezależnej wytwórni fonograficznej SUBITO. Studia muzyczne ukończyła w klasie prof. Stanisława Malikowskiego w warszawskiej Akademii Muzycznej, a następnie swój muzyczny rozwój kontynuowała w Londynie pod kierunkiem Roya Cartera - solo oboisty London Symphony Orchestra. Od 2006 roku Kama Grott związana jest wyłącznym kontraktem fonograficznym z wytwórnią Universal Music Polska. W jej dorobku fonograficznym znajduje się kilkanaście płyt, w tym dwie solowe: „Baroque Oboe Concertos” nagrane z Orkiestrą Kameralną Wratislavia pod kierownictwem Jana Staniendy (2006) oraz „Romance. French Music for Oboe and Piano” nagrane z Krzysztofem Staniendą (2010). Artystka współpracuje również jako muzyk sesyjny, jest zapraszana do nagrań muzyki filmowej i teatralnej, współpracowała m.in. z Krzesimirem Dębskim, Tadeuszem Woźniakiem, Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim. Kama jest laureatką międzynarodowych konkursów solowych i kameralnych (II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej Saloniki 2002, III nagroda w kategorii instr. dętych Citta di Padova, Padwa 2004). W uznaniu osiągnięć artystycznych otrzymała stypendium Fundacji Kultury Polskiej 2004. Artystka jest pomysłodawczynią i dyrektorem generalnym Europejskiego Festiwalu Muzycznego w Otwocku, który odbywa się corocznie od 2004 roku.

Mariusz Rutkowski - Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie M. Szraiber (fortepian) oraz M. Nosowskiej (kameralistyka). Laureat wielu konkursów z zakresu kameralistyki fortepianowej, m.in. Nagroda Polskiego Radia im. J. Lefelda na Konkursie im. I.J. Paderewskiego (Bydgoszcz 1999,2006), nagroda dla najlepszego pianisty na Międzynarodowym Konkursie im. St. Moniuszki (Warszawa 2001). Występował w najważniejszych salach koncertowych w kraju i za granicą. Brał udział w festiwalach muzycznych, m.in. Wratislavia Cantans, Festiwal w Łańcucie, Łańcuch-Festiwal Witolda Lutosławskiego (Warszawa), Festiwal Hoffmanowski (Poznań), Festiwal Beethovenowski (Głogówek). Koncertował z wybitnymi solistami: Wandą Polańską, Jadwigą Rappe, Urszulą Kryger, Stefanią Toczyską, Jadwigą Kotnowską, Barbarą Kubiak, Jadwigą Teresą Stępień, Iriną Zakyan, Patrycją Piekutowską, Bogdanem Paprockim, Jerzym Artyszem, Leonardem Andrzejem Mrozem, Adamem Kruszewskim, Jaroslawem Brękiem, Bartłomiejem Niziołem. Jest założycielem Trio im. E.T.A Hoffmana. Współpracuje z reżyserami, aktorami i choreografami realizacjach spektakli teatralnych. Współpracuje z Filharmonią im. R. Traugutta (Letni Festiwal Pieśni Polskiej, Festiwal Pieśni Europejskiej, Wieczory z Poezją). Przez 10 lat był wykładowcą Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie(współpracował m.in. z wybitną artystką i pedagogiem Haliną Słonicką). Nagrywa dla Polskiego Radia, Telewizji oraz firmy fonograficznej DUX.

Powiązane Video Wszystkie video

David Gilmour - High Hopes - w klasycznym składzie?
Franciszek Schubert - Ave Maria - gitara klasyczna
A. Vivaldi - Cztery pory roku: Zima
Willa Weber – „Fairies”

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Steinberg Cubase Artist 7 UD2 update z wersji Artist 6 do Artist 9
Steinberg Cubase Artist 7 UG2 upgrade z wersji LE/AI 4/5/6/7, Sequel 2/3, SE 3, Studio Case 2 do Artist 8.5
Steinberg Cubase Artist 7 UG1 upgrade z wersji Cubase Elements 6/7, Cubase Essential 4/5 do Artist 8
Zildjian Artist Series Sonny Emory paki perkusyjne

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl