Ars Musica - poznaj nowe wydawnictwo muzyczne

Powstało całkiem niedawno, lecz jego krótka historia bogata jest już w kilkanaście wydań nutowych. Są to kompozycje współczesnych polskich kompozytorów. A mowa o wydawnictwie Ars Musica założonym przez kompozytora i teoretyka muzyki Marka Kunickiego. Twórca wydawnictwa jest laureatem II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego na kompozycję kameralną z udziałem akordeonu „Sanok 2005” oraz Konkursu Kompozytorskiego „Srebrna Szybka” 2013 na kompozycję na fortepian. A wydawnictwo to niewątpliwie działalaność edukacyjna, która uzupełnia sporą lukę na rynku nutowym, na którym niewiele wydaje się polskiej muzyki współczesnej. 

Co zatem wydaje Ars Musica?
 
Krzysztof Herdzin - Bajkowe opowieści na <a href='/artykul/saksofon-837.html' img_src='/foto/image.php?width=120&image=art_837_1.jpg' class='withtooltip' >saksofon </a>altowy, fletWyłącznie kompozycje polskich muzyków i pedagogów: Krzysztofa Herdzina, Marcina Tadeusza Łukaszewskiego, Sławomira Kaczorowskiego, Grzegorza Duchnowskiego, Wojciecha Trębickiego, Sławomira Zamuszko czy Weroniki Ratusińskiej. Są to nuty na chór dziecięcy, saksofon sopranowy i altowy, flet solo, altówkę, fortepian, wiolonczelę, trąbkę, akordeon, skrzypce, organy i klarnet. Utwory te skierowane są do średniozaawansowanych muzyków, uczniów szkół muzycznych II stopnia oraz amatorów muzyki współczesnych kompozytorów. Wychodzą one na przeciw zapotrzebowaniu na nuty do utworów z naszych czasów i pozwalają przybliżać je młodym, nastoletnim muzykom.
 
Wśród wydanych utworów znajdziemy Bajkowe opowieści czyli kilka nietuzinkowych utworów jazzujących opracowanych przez Krzysztofa Herdzina na saksofon altowy lub flet poprzeczny z fortepianem oraz również jego autorstwa Sonatę na trąbkę i fortepian "La Cascata". Utwory te cieszś ię coraz większą popularnością. Wśród kompozycji Marcina Łukaszewskiego są dwie suity: Suita w stylu francuskim Gibberish & Babble i Mała Suita na saksofon sopranowy lub altowy i fortepian, Drei Nachtlieder oraz Klasteriana na fortepian solo czy Capriccio ad Carpaccio na wiolonczelę solo. Piosenki na chór dziecięcy
 
Bardzo duże zapotrzebowanie na utwory napisane na chóry dziecięce sprawia, że Piosenki na chór dziecięcy 1- i 2-głosowy Sławomira Kaczorowskiego są jedną z najczęściej wybieranych pozycji wydawnictwa Ars Musica. Co jeszcze znajdziemy wśród wydanych przez to wydawnctwo nut? Jazzy na saksofon tenorowy Sławomira Kaczorowskiego oraz Anthill na klarnet i akordeon Leszka Kołodziejskiego. Najnowsze nuty to kompozycje Artura Żuchowskiego: Air - Prelude - Toccata na organy, Duo na skrzypce i akordeon oraz Sonate II na akordeon.

Na uwagę zasługuje również utwór na orkiestrę symfoniczną Man And Dog Play Cat Music Wirackiego.

Zachęcam do poznania nut wydawanych przez Ars Musica. Biblioteka nut do utworów największych polskich kompozytorów jak Bacewicz, Szymanowki, Lutosławaski zostaje wzbogacona przez nuty do utworów mniej znanych, a ciekawych współczesnych nam kompozytorów przełomu wieków. Dzięki publikacjom Ars Musica mamy szansę poznać współczesne kompozycje tych, którzy nierzadko jako pedagodzy na uczelniach muzycznych, kształcą nowe pokolenia muzyków. 
 

Powiązane Video Wszystkie video

Mikołaj Górecki - Jasności promieniste
Franciszek Schubert - Momenty muzyczne nr.3
J. S. Bach - Suita orkiestrowa Nr 2 BWV 1067 - Uwertura
Childfood's Memory - Kiminori Atsuta

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Augustin 434465 (Viva la Musica) Diamond eberko do skrzypiec 3/4 - 4/4
PWM Powroniak Jzef - Szkoa gry na gitarze i gitarze hawajskiej
Vestax CDX-05 BLK odtwarzacz CD
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl