Arnaud Kaminski

Urodził się w Paryżu, tam też ukończył z wyróżnieniem konserwatorium w klasie Rolanda Daugareil'a (koncertmistrza-solisty Orkiestry Paryskiej oraz wychowanka Yehudi Menuhina i Henryka Szerynga) a także Hratchy Haroutunian'a (byłego ucznia i asystenta Leonida Kogana w Konserwatorium Moskiewskim). Równolegle studiował slawistykę i kulturoznawstwo Europy Środkowej na słynnej paryskiej Sorbonie, gdzie otrzymał dyplom DEUG z wyróżnieniem pocztu profesorskiego. Obecnie kończy studia drugiego stopnia pod kierunkiem prof. Macieja Sobczaka w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, w której często pełni rolę koncertmistrza akademickiej orkiestry symfonicznej. Jest laureatem trzeciej nagrody (pierwszej nie przyznano) międzynarodowego konkursu „L'archet d'or” w Paryżu (2001). Kilkakrotnie był stypendystą polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brał udział w licznych konferencjach i sesjach naukowych zarówno we Francji, jak i w Polsce (Université Paris Sorbonne, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski oddział w Cieszynie, Instytut Polski, Fondation Jean Paul II, Biblioteka oraz Ambasada Polska w Paryżu, Akademia Muzyczna w Łodzi, w Gdańsku i w Warszawie). Występował z wieloma różnymi orkiestrami (Orchestre des Jeunes de Paris, Orchestre de la Sorbonne, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Klang Forum Mitte Europa, International Mahler Orchestra, Filharmonia Bałtycka, RIAS Jugendorchester, Elbląska Orkiestra Kameralna) w prestiżowych salach koncertowych m.in. w Salle Gaveau, Théâtre Mogador oraz Théâtre de la Mutualité
w Paryżu, Konzerthaus w Baden-Baden, Konzerthaus i RBB w Berlinie, Herkulessaal w Monachium, Tonhalle w San Gallen, Tonhalle
w Düsseldorfie pod batutą znakomitych dyrygentów, jak: Jean Claude Casadesus, Jacques Grimbert, Jerzy Maksymiuk, Wojciech Rajski, Tadeusz Strugała, Krzysztof Penderecki, Kai Bumann, Latham Koenig, Thuring Bram, Massimiliano Caldi.
Doskonalił swe umiejętności pod kierunkiem wybitnych artystów. Są wśród nich Ivry Gitlis, Konstanty Andrzej Kulka, Sergiej Stadler, Abdel Rahman El Bacha, Eberhard Feltz, Apollon Musagète Quartet, Quatuor Ebène, Quatuor Enesco, Fine Art Quartet.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
Béla Bartók - Ta?ce Rumu?skie
PERKUSYJNE II - Magdalena Kordylasi?ska

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Meinl Sonic Energy CH-TT38 38″ Chau Tam Tam instrument perkusyjny
Meinl Sonic Energy CH-TT34 34″ Chau Tam Tam instrument perkusyjny
Meinl Sonic Energy CH-TT26 26″ Chau Tam Tam instrument perkusyjny
Meinl Sonic Energy CH-TT30 30″ Chau Tam Tam instrument perkusyjny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl