1. Start
  2. Artykuły
  3. Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły
  4. Anna Szałucka
ARTYKUŁ: Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły - Anna Szałucka

Anna Szałucka

szukaj w artykułach:
Urodziła się 15 października 1991 r. w Gdyni. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat
w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku. Naukę kontynuowała w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu.
Obie szkoły ukończyła z wyróżnieniem i w roku 2010 zdała na Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku z pierwszą lokatą. Obecnie jest studentką II roku tej Akademii w klasie fortepianu prof. zw. Waldemara Wojtala.
Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych, m.in. pierwszej nagrody (drugiej nie przyznano) na II Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2006). Zajęła czwarte miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach uczniów klas fortepianu, organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej (2008). W 2011 roku została laureatką II nagrody oraz Nagrody Specjalnej im. Jerzego Waldorffa na IX Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy.

Występowała wielokrotnie na Koncertach Wybitnych Talentów Trójmiejskich Szkół Muzycznych w Filharmonii Bałtyckiej, a także w wielu miastach Polski i za granicą (w tym Freiburg – Niemcy) na koncercie z okazji inauguracji Roku Chopinowskiego (2010).

Koncertowała również z orkiestrą, m.in. pod batutą Zygmunta Rycherta oraz Iana Hobsona. Pasję muzyczną rozwijała na kursach pianistycznych w klasie m.in.: Aleksieja Orłowieckiego (2007), Diny Yoffe (2009, 2011) i Lee Kum-Singa (2012). Jest stypendystką
Prezydenta Miasta Gdańska oraz rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku.© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl