Alexander Kalischewski – laury na Festiwalu Grünebergowskim w Szczecinie oraz na konkursach w Rosji, Danii, we Włoszech, na Łotwie i w USA

fot. SBK

Na potrzeby konkursów online Alexander Kalischewski nagrał nowe utwory, wśród których znalazła się wymagająca aria Vagausa z oratorium „Juditha Triumphans” Antonio Vivaldiego oraz znana aria Cherubina „Voi che sapete” z opery Mozarta „Wesele Figara”. W nagraniach towarzyszył mu przy fortepianie ojciec, pianista Romuald Kalischewski. Jednak zanim ogłoszono wyniki konkursów, Alexandra czekała wielka niespodzianka.

Jeszcze w czerwcu Aleksander Kalischewski wraz z rodzicami i organistką wziął udziału w recitalu pieśni w Szczecinie. Po raz pierwszy 15-letni wówczas artysta wykonał tak wiele utworów przed publicznością na jednym koncercie. Śpiewał pieśni neapolitańskie, arie Haendla, Francka i Mozarta, a także pieśni Schuberta i Moniuszki. Koncert odbył się w ramach renomowanego cyklu Koncertów Grünebergowskich w Szczecinie, a dokładnie w kościele Ducha Świętego w Szczecinie-Zdrojach, gdzie przez ponad 40 lat swoją siedzibę miała rodzina budowniczych organów – Grünebergów. Barnim Grüneberg, najważniejszy budowniczy organów na Pomorzu w XIX w., zbudował organy w Kościele św. Ducha Szczecinie-Zdrojach w 1862 r., gdzie od lat organizowany jest Festiwal Grünebergowski. W 2015 r. organy zostały gruntownie odrestaurowane przez Karla Schuke.

Niespodziewanie, na początku grudnia Alexander otrzymał informację, że za kilka dni może wystąpić jako solista na koncercie szczecińskiego Chóru Dziecięcego Don Diri Don właśnie w Kościele św. Ducha Szczecinie-Zdrojach. Alexander już kilka lat wcześniej śpiewał z tym chórem jako solista liczne koncerty dobroczynne na rzecz potrzebujących dzieci, m.in. w Berlinie i Düsseldorfie, nie wiedział jednak, że podczas tego wieczoru koncertowego w Szczecinie-Zdrojach zostanie wyróżniony przez organizatorów Festiwalu Grünebergowskiego za wybitne interpretacje. Alexander Kalischewski otrzymał I nagrodę i radość była ogromna ponieważ zupełnie się tego nie spodziewał. Oprócz dyplomu solista otrzymał piękną muzyczną statuetkę. Wszyscy artyści wieczoru zostali nagrodzeni przez słuchaczy owacjami na stojąco, było to dla wszystkich wspaniałe przeżycie.

W regularnych odstępach po odebraniu nagrody w Szczecinie Alexander otrzymywał wyniki konkursów internetowych, w których brał udział. Młody sopranista zdobył nagrodę Grand Prix na 4. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym VIVO VOCAL w Sankt Petersburgu w Rosji, nagrodę Grand Prix na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Magic stars of Riga” na Łotwie w kategorii „śpiew solowy”. Tu, nagrodą specjalną dla najlepszego pedagoga śpiewu solowego uhonorowana została także mama sopranisty prof. Sylwia Burnicka-Kalischewska. Alexandrowi przyznano także I nagrodę i złoty medal na II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Copenhagen Stars" w Danii w kategorii „Vocal Art/Soloists”, I nagrodę i złoty medal na Konkursie w Moskwie, I nagrodę na Konkursie Muzycznym w Velikij Ustiug w Rosji, I nagrodę na Konkursie Wokalnym „Sanremo” we Włoszech, a także II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Voice of Los Angeles” w USA.


fot. SBK

Powiązane Video Wszystkie video

Premiera teledysku Klezmafour i Orkiestry Filharmonii w Szczecinie
Boris Berezovsky - Piotr Czajkowski : II Koncert fortepianowy G-dur op.44
Alexander Rybak - Dagdrøm
Alexander Liebermann - Streichquartett Nr. 1

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Vinitsky Alexander ″Blues w gitarowych riffach″
AN Viniitsky Alexander ″atwy jazz na gitar klasyczn″ ksika + CD
BOYA BY-HM2 Mikrofon dorczny do uytku ze smartfonami z systemem iOS lub Android oraz komputerami PC oraz MAC
Rode PG2-R Pro Cable Kabel adresowany do uchwytu PG2-R, SM3-R oraz SM4-R

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl