Alexander Kalischewski – 1 miejsce w New Jersey i 1 nagroda w Moskwie!

Alexander Kalischewski, fot. HK

Od kilku lat Elite International Music Corporation w New Jersey w USA organizuje międzynarodowy konkurs muzyczny, by wspierać młodych muzyków w wieku 6 do 22 lat. Alexander Kalischewski uczeń prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, profesor śpiewu solowego Akademii Sztuki w Szczecinie, wziął udział w konkursie Elite International Music Competition w New Jersey (siostrzane miasto Nowego Jorku) i zgodnie z wymogami zgłoszenia do konkursu przesłał nagranie swojego występu. Zostało mu przyznane 1 miejsce połączone z zaproszeniem do udziału w Koncercie Laureatów w Carnegie Hall w Nowym Jorku w kwietniu 2021, z zastrzeżeniem, że organizacja koncertu zależy od sytuacji pandemicznej i otwarcia Carnegie Hall. W komentarzu jury młody artysta otrzymał wiele pochwał odnośnie pięknego głosu, muzykalności, długiej frazy na oddechu oraz ładnego prowadzenia głosu.

W drugi dzień Bożego Narodzenia przysłano także wyniki Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Fantasy” w Moskwie. Do udziału w tym konkursie Alexander został wybrany dzięki niedawnemu sukcesowi w Konkursie „Grand” w Moskwie, który tak jak i Konkurs „Fantasy” odbywa się pod auspicjami ANO Center of Culture and Arts "Grand" w Moskwie oraz partnera European Association of Folklore Festivals-ICH Partner of UNESCO. By móc mierzyć się w tym konkursie Alexander musiał nagrać 2 zróżnicowane pod względem charakteru arie, których poziom trudności był nieporównywalnie wyższy od poziomu trudności wszystkich dotychczas wykonywanych przez młodego solistę utworów, choć jego repertuar obejmuje także wiele wymagających tytułów.

Alexander, śpiewający obecnie sopranem chłopięcym, nagrał arię koncertową „Rompe sprezza“ Alessandro Scarlattiego w oryginalnej tonacji oraz arię Xerxesa „Ombra mai fu“ opery „Xerxes“ Georg Friedricha Haendla – znaną także jako Largo Haendla – o ton wyżej niż tonacja oryginalna (zabieg często stosowany w tym utworze przez soprany) i przekonał ostatecznie jury, które przyznało mu w kategorii „voice“ (śpiew) 1-szą nagrodę. Wśród jurorów znaleźli się: znakomita mezzosopranistka z Teatru Bolszoj w Moskwie Marina Shutowa oraz włoski tenor Luca Lattanzio.

Przy fortepianie Alexandrowi towarzyszył Romuald Kalischewski.

Powiązane Video Wszystkie video

Alexander Rybak - Dagdrøm
Alexander Liebermann - Streichquartett Nr. 1
H. Wieniawski - wariacje A-dur - Soo-Been Lee
Montserrat Caballé i Nicolai Baskov - Caruso

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Schecter Damien Elite 7 MBK gitara elektryczna siedmiostrunowa
Fernandes Monterey Elite MBS gitara elektryczna
LaBella 427 Elite struny do gitary klasycznej
Verona Violin FT-V11E 4/4 skrzypce Student Elite (komplet - smyczek, futerał)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl