Aga Mikołaj

www.agamikolaj.com
Aga Mikołaj jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie miała okazję uczyć się śpiewu od prof. Antoniny Kaweckiej – jednej z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek operowych. Naukę kontynuowała w Wiedniu. Tam brała udział w zajęciach ze światowej sławy artystkami – Renatą Scotto i Elizabeth Schwarzkopf.
Profesjonalną karierę rozpoczęła w 1995 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Występowała w przedstawieniach „Wesele Figara”, „Czarodziejski Flet” oraz „Żydówka”. Spędziła tam 7 lat, jednocześnie występując w operach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Luksemburgu, Heilbronn i Hannowerze. W 2002 roku Aga Mikołaj kontynuowała karierę jako czołowy sopran w operze w Monachium.
Aga Mikołaj bardzo często koncertuje w czołowych europejskich operach m.in. w Essen, Paryżu, Wiedniu, Pradze, Berlinie, Grazu i Mannheim. Jedna z jej ostatnich ról – Donna Elvira, w inscenizacji „Don Giovanniego” w Monte Carlo, została przyjęta bardzo ciepło i entuzjastycznie przez krytyków i publiczność. Zadebiutowała również za oceanem – występowała w Chicago, Cleveland, Pittsburgu, Providence, Montrealu oraz w nowojorskiej sali Avery Fisher Hall.
Repertuar Agi Mikołaj jest bardzo szeroki i obejmuje dzieła od Bacha do Pendereckiego. Wśród dyrygentów światowej klasy, z którymi współpracowała, są m.in. Marco Armiliato, Philippe Auguin, Daniel Barenboim, Harry Bicket, Bertrand de Billy, Ivor Bolton, Jacques Delacôte, Gustavo Dudamel, Adam Fischer, Sir Mark Elder, Gianluigi Gelmetti, Michael Hofstetter, Philippe Jordan, Jiri Kout, Zubin Mehta, Cornelius Meister, Kent Nagano, Seiji Ozawa, Marc Piollet, Krzysztof Penderecki, Peter Schneider, Stefan Soltesz, Karl Sollak oraz David Stahl.

Georgues Bizet "Carmen" akt III- Aga Mikołaj, Jonas Kaufmann, Anita Rachvelishvili, Kyle Ketelsen oraz Bawarska Opera Narodowa.


Wolfgang Amadeusz Mozart Don Giovanni: "Mi tradi quell'alma ingrata"

https://www.youtube.com/watch?v=hkdGQrw614U

Powiązane Video Wszystkie video

Patrycja Piekutowska - Mysterious London
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
„poG?OSka” – odcinek 4
Justyna Philipp i kwartet z?o?ony z profesorów Akademii Muzycznej w Gda?sku

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Zaleski Piotr, Klich Jarema, Zieliski Marek ″Metodyka nauczania gry na gitarze″ ksika
AN Maseli Bernard ″Going Home. Dziesi miniatur na wibrafon solo″ ksika
AN Stadnik Ryszard ″Szkoa na flet prosty″
AN Grochowski Grzegorz ″Dziecice przygody″ ksika + CD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl