1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Adwentowy koncert organowy
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Adwentowy koncert organowy

Adwentowy koncert organowy

szukaj w artykułach:

Miejscowość: Olsztyn
Miejsce: Bazylika konkatedralna pw. św. Jakuba
Adres: ul. Staszica 11
Data: 08.12.2017
Godzina: 19:45

Tytuł: Adwentowy koncert organowy

W święto Niepokalanego Poczęcia NMP w katedrze olsztyńskiej wystąpi z recitalem organowym Rościsław Wygranienko, organista wirtuoz z Warszawy.

W programie znajdą się zarówno utwory maryjne (pieśń "Witaj, Święta i Poczęta" w opracowaniu kompozytorów polskich - St. Moniuszki, H. Miłka i F. Nowowiejskiego), jak i poświęcone tematowi życia i śmierci (passacaglie D. Buxtehude i Ch. F. Witta, premierowe wykonanie "Pieśni i tańców śmierci" Modesta Musorgskiego w transkrypcji na organy Rościsława Wygranienki oraz "In paradisum" z Requiem op. 48 G. Faure).

Koncert dedykowany jest pracownikom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie w podziękowaniu za uratowanie życia.

Wstęp wolny.

Rościsław Wygranienko - zwycięzca i juror międzynarodowych konkursów organowych (pierwsze nagrody m.in. na konkursach w St-Maurice (2003) i im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2005), absolwent UMFC w Warszawie (klasa organów prof. Joachima Grubicha), organista i dyrektor muzyczny Kościoła Anglikańskiego w Warszawie. Artysta specjalizuje się w wykonaniu polskiej muzyki organowej, prowadzi badania uwieńczone licznymi nagraniami (CD, TV, radio) i publikacjami. W Olsztynie artysta, koncertujący w kilkuset miastach wielu krajów Europy, wystąpi po raz pierwszy.
Organizatorzy: MOK w Olsztynie, Parafia katedralna

www.mok.olsztyn.pl/kalendarium/adwentowy-koncert-organowy/1512762300kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl