AC Records prezentuje: muzyka Mozarta w zaskakujących aranżacjach

Drugi sezon wydawniczy AC Records w połowie kwietnia przyniósł wyczekiwaną płytę, wypełnioną wyjątkowymi utworami i niecodziennymi aranżacjami. Mozart Rocks & Swings to prawdziwie nowatorska interpretacja muzyki wielkiego wiedeńskiego kompozytora. W świat współczesnych brzmień przenosi ją m.in. ceniony gitarzysta Marcin Wądołowski.

To niecodzienny powrót do klasyki, który w sposób wręcz szokujący przypomina współczesnemu odbiorcy wybitne dzieła światowej muzyki. Odważne podejście do ich interpretacji wniosło do klasycznych kompozycji nieskrępowany głos jazzowego ducha i nieokiełznaną energię prawdziwego rocka. Aranżacje Marcina Wądołowskiego wybrzmiewają z taką elegancją również dzięki współpracy z doświadczonymi muzykami: Adamem Czerwińskim, Piotrem Lemańczykiem oraz Arturem Jurkiem. Ponadto ten oryginalny projekt gościnnie zaszczyciła wspaniała skrzypaczka Alicja Śmietana. Wyrafinowane brzmienie jej skrzypiec dodaje temu wydaniu jednocześnie posmak mocy oraz subtelnej delikatności.

Myślicie, że łączenie klasyki z nowoczesnością nie ma już dzisiaj w muzyce nic nowego do powiedzenia? Sprawdźcie, jak Requiem Mozarta po raz kolejny w historii rozpoczyna nowe życie!

Głębokie brzmienie tej oryginalnej płyty zapewnia współpraca z gdańskim studiem Custom34, które słynie z parametrów akustycznych na najwyższym światowymi poziomie i gościło już wielu wspaniałych artystów sceny alternatywnej lub popularnej. Nagranie na w pełni analogowym torze przy pomocy kultowych mikrofonów oraz naturalnej akustyki sprawia, że klasyczne utwory również w nowoczesnej interpretacji uzyskują należną im formę, wciąż pełną poczucia obcowania z czymś naprawdę wielkim.

Album ukazał się w limitowanej wersji: 150 kolorowych i 450 czarnych winyli, wzbogaconych m.in. o liner notes, którego autorem jest dziennikarz oraz publicysta Hirek Wrona.

Kolejne tytuły sezonu już w fazie produkcji – i jesteśmy przekonani – że będą to prawdziwe killery – zapewnia Adam Czerwiński, szef całego przedsięwzięcia.

AC Records to wydawnictwo prowadzone przez znanego perkusistę Adama Czerwińskiego. Specjalizuje się w wydawaniu najwyższej jakości albumów jazzowych skupiających czołówkę polskiego i światowego jazzu. Domeną AC Records są analogowa produkcja, dbałość o każdy brzmieniowy detal, limitowane edycje oraz dopieszczona szata graficzna.

Zapraszamy do odwiedzenia strony i sklepu AC Records, gdzie można nabyć płyty: acrecords.pl.

Link do utworu na YouTube: 

Powiązane Video Wszystkie video

Tim Minchin - Czy nie ma już nic świętego?
J.S.Bach - Drugi Koncert Brandenburski - Allegro Moderato
ADYA & GEISHA - CHERUBINOS ARIA
The Landfill Harmonic Orchestra - orkiestra z recyklingu

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Akmuz L-LUX - dostawka do statywu, na drugi poziom
Athletic KB-D2 dostawka rwnolega do statywu klawiszowego na drugi instrument
Athletic KB-D1 dostawka ktowa do statywu klawiszowego na drugi instrument
K&M 18813 nadstawka do statywu 18810 OMEGA - na drugi instrument lub laptop

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl