90 rocznica urodzin Bernarda Ładysza

Mamy przyjemność poinformować, że w tym roku obchodzi 90 rocznicę urodzin wielki polski śpiewak, doktor Honoris Causa Akademii Muzycznej w Warszawie Bernard Ładysz.

Z tej okazji będą realizowane są w Polsce koncerty połączone z promocją dwupłytowego wyjątkowego wydawnictwa, poświęconego artyście, którego głos i kariera powinna trwać w naszej pamięci zawsze.

Bernard Ładysz to niekwestionowana polska gwiazda największych scen operowych, znakomity aktor filmowy i człowiek z rodowodem. Jest autorytetem współczesnej sztuki wokalnej, niedościgłym wzorem wykonań arii i pieśni z repertuaru światowego i naszego narodowego. Zbiór nagrań, które zamieściliśmy w naszym wydaniu stanowią kwintesencję kunsztu i sztuki wokalnej Bernarda Ładysza. Pragniemy żeby posłużyły one za wzór dla przyszłych pokoleń artystów i miłośników sztuki wokalnej. Wydawnictwo zawiera również biografię, zbiór zdjęć artysty, film biograficzny i trochę ciekawostek z jego życia. Motto, które nam przyświeca przy pierwszej edycji z planowanej serii „Złotej kolekcji śpiewaków polskich” jest parafrazą słów ks. Jana Twardowskiego – „śpieszmy się kochać naszych artystów, bo tak szybko o nich zapominamy”. My nie zapominamy i sądzimy, że nasze wydawnictwo spotka się z aprobatą melomanów, a kolejne będą okazją do poznania wielkich artystów-śpiewaków polskich.

Organizowanymi koncertami chcemy w ten sposób przypomnieć sylwetkę artysty, wielki dorobek i ogromny wkład w naszą narodową kulturę. Bernard Ładysz śpiewał na całym świecie. Jest jedynym polskim śpiewakiem, który występował z Marią Callas. Przez wiele lat był związany z Teatrem Wielkim w Warszawie, w którym debiutował, jako solista.
„Dzisiaj, w czasach globalizacji i przemysłowej produkcji płytkiej muzyki, w dobie zalewu obcych, ale niezwykle lepkich wzorców kulturowych, w okresie, gdy prawdziwe „piękno staje się luksusem”, możemy jeszcze bardziej docenić wielkość sztuki Bernarda Ładysza. Tęsknimy do jego wyjątkowych, unikalnych i wspaniałych kreacji. Stają się one niedościgłym wzorcem dla młodych adeptów sztuki wokalnej i operowej. Są ważnym elementem w edukacji artystycznej i wychowaniu młodzieży. I dlatego Akademia, doceniając szczególne zasługi dla kultury muzycznej, składa hołd Maestro Bernardowi Ładyszowi i powołuje go do grona swoich doktorów honorowych”.
Prof. Stanisław Moryto, Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Koncerty i dwupłytowe wydawnictwo poświęcone wielkiemu artyście proponuje jego syn Aleksander Ładysz, wspólnie z wydawcą firmą Soliton oraz zaprzyjaźnieni muzycy, śpiewacy i artyści.

Premierowe wydanie albumu Bernarda Ładysza zaplanowane jest na 15 maja 2012 r. Wydawnictwo zawiera: płytę CD z ariami i pieśniami - w tym 9 największych arii basowych nagranych przez Bernarda Ładysza w 1960 roku z Orkiestrą Opery Warszawskiej pod dyrekcja znakomitego dyrygenta Jerzego Semkowa, kilka wybranych pieśni Szkockich, Angielskich, Irlandzkich i Francuskich z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Antoniego Wicherka oraz film DVD poświecony wielkiemu artyście pt „Siedząc na ganku” w reżyserii Bohdana Kezika. Wydawnictwo opatrzone jest też najbardziej szczegółową, z dotychczas opublikowanych biografii artysty, wykaz ról, filmografię oraz zbiór zdjęć.

Wydawnictwo dostępne będzie od 15 maja na terenie kraju w: merlin.pl, sklepach Empik, wybranych sklepach muzycznych i portalach internetowych.

Patronat nad wydawnictwem objęły m.in. następujące instytucje i firmy: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, TVP Kultura, RMF Classic, TVP Polonia, Merlin.pl, Gazeta Krynicka, RDN Małopolska, Sądeczanin.pl
Powiązane Video Wszystkie video

Tim Brady - Amplify, Multiply, Remix and Redefine
My Fair Lady - On The Street Where You Live
Raymonds Road - Beggars Opera
Piotr Lachert - XX Sonata

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Cremona in America Cecilia Violin Sanctus - profesjonalna kalafonia skrzypcowa
Cremona in America Cecilia Violin Solo - profesjonalna kalafonia skrzypcowa
Cremona in America Cecilia Violin A Piacere - profesjonalna kalafonia skrzypcowa
Cremona in America Cecilia Cello Solo - profesjonalna kalafonia wiolonczelowa

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl