5. Festiwal Muzyki Crossover

Z powodu epidemii koronawirusa festiwal zostaje przeniesiony na drugą połowę roku.

20–22.03.2020, Bielsko-Biała


Program festiwalu


// Vołosi
20.03.2020 godz. 18:00
Sala Ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim / Cieszyńska 92


Improwizujący kwintet smyczkowy w radosny i pełny energii sposób łączy to, co wydaje się ogniem i wodą. Muzyka Karpat w ich wykonaniu jest żywa, aktualna, a jednak nie zrywa z tradycją.

Zespół VOŁOSI wyznacza zupełnie nową jakość na europejskiej scenie muzycznej. Pojawił się na Festiwalu Nowa Tradycja 2010 zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 podczas konkursu organizowanego przez Europejską Unię Nadawców EBU potwierdził swój sukces, otrzymując Grand Prix dla najlepszego utworu world music w Europie. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się na specjalnej liście TOP20 World Charts Europe.


// Gooral
20.03.2020 godz. 20:30
Metrum Jazz Club / Partyzantów 22


Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu połączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.

Gooral pod koniec 2018 roku wydał w sieci płytę Ethno Elektro 2 (dostępną na bandcampie artysty). Album nie doczekał się jeszcze swojej wersji na CD. Podczas Festiwalu Muzyki Crossover odbędzie się bielska premiera fizycznego wydania płyty!

W odróżnieniu od wersji sieciowej będzie to wydawnictwo dwupłytowe. Pierwszy z krążków zawiera część utworów znanych z Ethno Elektro 2, na drugim producent zaprezentuje całkowicie nowe utwory w klimatach downtempo oriental.


//The ThreeX
21.03.2020 godz. 18:00
Bielskie Centrum Kultury / ul. Juliusza Słowackiego 27


„Muzyczni Akrobaci” to zaproszenie do świata wirtuozerii i humoru, w którym trio z lekkością i fantazją żongluje stylami i rozbawia publiczność w elegancki sposób. Ta wyłamująca się z klasycznych ram muzyczna opowieść, opiera się o ich autorskie aranżacje, eksponując twórcze możliwości muzyków i ich kunszt. Na scenie nie zabraknie również elementów cyrkowych i magii.
The ThreeX nie boi się bawić muzyką poważną i z łatwością przekonuje do zabawy swoich słuchaczy.

Na scenie będzie im towarzyszyć Czesław Jakubiec, a cały koncert zostanie uwieczniony audiowizualnie i wydany na nowym DVD zespołu.


//Bibobit
21.03.2020 godz. 20:30
Metrum Jazz Club / Partyzantów 22


Bibobit to muzyczny sekstet złożony z żywej perkusji, basu, instrumentów klawiszowych, elektroniki, sekcji dętej oraz płynnie poruszającego się w wielu stylistykach wokalisty. Ich największą miłością jest jazz, który niezwykle elastycznie łączą z elektroniką oraz muzyką funk, groove, hip hop, czy neosoul.
Wyszukane harmonie w połączeniu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami, solidnym przekazem na bębnach i sekcją dętą oczarowują i nie pozwalają ustać w miejscu. Jednocześnie w ich muzyce można znaleźć czas na kontemplację i wytchnienie dzięki znakomitej improwizacji.

W zeszłym roku zostali laureatami konkursu Męskie Granie YOUNG i uczestnikami 10 edycji trasy Męskie Granie. Jesienią Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej zaprosił grupę do przygotowania finałowego koncertu inaugurującego cykl OFF Osiecka. Na jego otwarcie Bibobit zaprezentował 11 piosenek, przeplatanych fragmentami autentycznych wypowiedzi poetki, a ich koncert na portalu Onet uznano za najciekawsze wydarzenie całego festiwalu.


//Reverb Ensemble
22.03.2020 godz. 16:00
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Książąt Sułkowskich (atrium) / Wzgórze 16


Kwartet smyczkowy zafascynowanych dźwiękiem w przestrzeni. Łączą standardowy repertuar muzyki kameralnej z całkiem nowymi kompozycjami cross-art (często pisanych specjalnie dla nich przez najważniejszych kompozytorów młodego pokolenia). Sami również tworzą utwory w nurcie neo-classical.

Tribute to silence, czyli w hołdzie ciszy, to projekt, w którym ReVerb Ensemble zabiera publiczność z gwaru codzienności do świata medytacji i duchowego minimalizmu. Muzyczna uczta odbędzie się na bielskim zamku, gdzie każdy będzie mógł cieszyć się muzyką neo-classic wygodnie siedząc na sofach, leżakach i fotelach pod przeszklonym sufitem.

W programie m.in. Philip Glass, Samuel Barber, Arvo Pärt


Bilety w cenie 40 zł na każdy koncert, możliwość zakupienia karnetu na wszystkie koncerty – 150 zł.
Bilety dostępne w Bielskim Centrum Kultury (ul. Słowackiego 27) oraz online: www.bilety.bck.bielsko.pl.

Wszelkie pytania w sprawie biletów i rezerwacji proszę kierować na adres: [email protected]
_________________
crossoverbielsko.pl/
www.facebook.com/crossoverbielsko/
www.instagram.com/crossoverfestiwal/

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Biała 2016)
II Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej
Popey Music ® - Cinematic Trailer #1
Blas Emilio Atehortúa – Seis Piezas Colombianas

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gibraltar Klamry wielofunkcyjne Stand Mount Bar SC-SPAN
Hohner 2009 MarineBand Crossover G harmonijka ustna
RCF ART 725 kolumna pasywna 15″(neo) + 2″(neo) 700W, crossover LICC
Hohner 2009 MarineBand Crossover A harmonijka ustna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl