13. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej – zapowiedź IV ramówki

Leonardo da Vinci muzykiem? To nie fake? Kolejna odsłona 13. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej (13. Julliet EM Festival)!

Dwa wydarzenia, których głównym motywem jest postać Leonarda da Vinci i jego muzyczne enigmy, wypełnią kolejny weekend z 13. edycją Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej pt.: „Demistyfikacje”. Czekają na nas: audycja muzyczna w sobotę (04.09) oraz koncert kameralny w niedzielne popołudnie (05.09).

Wielu z nas wie, że da Vinci był matematykiem, anatomem, filozofem, konstruktorem, astronomem. Był jednak również – co może być zaskakujące – muzykiem. I właśnie wokół jego osoby oraz tego, co pozostało z twórczości muzycznej koncentruje się IV odsłona Festiwalu.

Największą mistyfikacją IV ramówki jest to, że wszystkie niezwykłe informacje o Leonardzie, które zawarliśmy w audycji i koncercie to fakty, bez cienia fikcji – mówi Anna Urszula Kucharska, dyrektor artystyczna Julliet EM Festival. – A demistyfikacje wszelkich fikcji wplecionych w narrację artystyczną 13. edycji Melomanii odnajdą w książeczce płyty CD (dwupłytowy album), której promocja już w przyszłym tygodniu – dodaje.

W sobotni wieczór (04.09) o godz. 19:00 będziemy mogli wysłuchać dokumentu muzycznego „Enimga Leonarda” pod redakcją Agnieszki Szwajgier. Tam dowiemy się więcej o muzycznej twarzy tego geniusza. Audycja będzie miała swoją premierę na festiwalowych profilach Julliet EM Festival na Facebook, YouTube oraz Spotify.

Koncert „Wokół Leonarda”

Z kolei w niedzielę (05.09) odbędzie się koncert kameralny „Wokół Leonarda”. Główna myśl, która towarzyszy koncertowi zawiera się w jednej z sentencji ukrytych w jego rebusie: “L´amore la sol mi fa remirare” – miłość każe mi spojrzeć na świat po raz wtóry. Ten twórczy proces, czyli myślenie i zdolność do refleksji, według Leonarda, nie byłby możliwy bez miłości.

W programie: J. des Prez, G. Fogliano, M. Cara, B. Tromboncino, C. de Sermisy oraz aranżacje „enigm” z manuskryptów Leonarda da Vinci i utworów z Pesaro Manuscript (ca. 1490).

Utwory wykonają: Aleksandra Hanus, Agnieszka Szwajgier, Maria Wilgos, Karolina Szewczykowska, Agnieszka Mazur oraz Agnieszka Obst-Chwała.

Koncert kameralny będzie trwał ok. 20 minut i wykonany będzie w niedzielę (05.09) w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku (ul. Legionowa 2) trzykrotnie – o godz. 17:00, 17:30 oraz 18:00. Organizatorom zależy, by zapewnić jak największy komfort odbiorcom z uwagi na ograniczenia ilościowe w małych przestrzeniach. Dzięki temu utworów na żywo będzie mogło wysłuchać więcej chętnych.

Powiązane Video Wszystkie video

Reportaż: Muzyka na Szczytach 2015
Godfrey Finger - Sonata C-dur na trąbkę, skrzypce i b.c.
Wojciech Kilar - temat z filmu "Pianista"
Sonata Suita a 4 Dietrich Becker - HORRENDUS

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 2
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 1

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl