10 niezbędnych elementów do skutecznej nauki gry na gitarze

Gitara jest instrumentem, który nie wychodzi z mody. Jednak nauka gry nie jest już taka łatwa. Wymaga sporej dawki cierpliwości i samozaparcia. Dziś przedstawimy Wam 10 niezbędnych elementów do skutecznej nauki gry na gitarze.

Zapisz się na lekcje gry na gitarze w Warszawie, gdzie znajdziesz wielu nauczycieli 

Element pierwszy: w teorii jest wiele książek czy też zeszytów ćwiczeń, z których można czerpać wiedzę, ale prawda jest taka, że nic nie zastąpi nauki u doświadczonego nauczyciela. Dlatego też tak duże znaczenie ma jego znalezienie. Powinien on nie tylko posiadać duże umiejętności, ale też pasję do nauki. Dobrze jeśli jest absolwentem szkoły muzycznej, choć nie jest to warunek konieczny. Element drugi to dobra szkoła. Nauka gry na gitarze klasycznej czy elektrycznej  nie jest łatwa. Szybko można zwątpić i zrezygnować. Tak się jednak nie stanie, jeżeli wybierzecie dobrą szkołę. Polecamy naukę gry na gitarze w Warszawie. Lekcje gry powinny odbywać się w miłej atmosferze niewątpliwie jest to bardzo ważne i stanowi trzeci element do skutecznej nauki gry na gitarze.     

Najważniejsze zasady nauki gry na gitarze 

Elementem czwartym jest zasada dotycząca samej gry. Najlepiej najpierw poznać budowę gitary i sprawdzić jakie dźwięki wydają dane struny. Element piąty to poznanie prostych akordów na otwartych strunach. Zapewne będziecie często się mylić, ale nie należy się zniechęcać. Czas przejść do szóstego elementu, którym jest skupienie się na rytmie. Oznacza to także, że musicie nauczyć się bić w struny. Tylko wtedy będziecie grać na gitarze w sposób prawidłowy. Elementem siódmym jest nauka zasad muzyki. W teorii wydaje się, że można grać bez znajomości nut i teorii muzycznej. Jest to prawda, ale te narzędzia mogą stać się trampoliną prawdziwego rozwoju. Zapewne jeszcze pamiętacie coś z lekcji muzyki w szkole podstawowej czy średniej, a czego nie pamiętacie, możecie znowu się nauczyć.

Przydatne wskazówki dla początkujących gitarzystów 

Elementem ósmym wtajemniczenia początkującego gitarzysty jest właściwe trzymanie instrumentu. Jeżeli jesteście praworęczni, to prawa dłoń będzie służyła Wam do bicia, zaś lewą będziecie kontrolować struny. Prawa dłoń powinna być oparta o gitarę, jednocześnie ręka nie może być napięta. Gryf należy trzymać w lewej dłoni, natomiast kciuk trzeba umieścić z tyłu, tak by cztery palce pozostały na strunach. Czas przejść do dziewiątego poziomu do skutecznej nauki gry na gitarze, którym jest dokonanie wyboru, czy korzystacie z kostki czy też nie. To w głównej mierze zależy od gustu i preferencji. Zwróćcie uwagę jakich technik używają wasi gitarowi idole. Nasza dziesiąta wskazówka to oczywiście regularne ćwiczenia.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Metoda Suzuki, czyli metoda ma?ych kroczków - Jak i kiedy zacz?? nauk? gry na instrumencie?
Master of Puppets (Metallica) - Rock Beatbox Flute
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.1/3

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Roland F 110 WH pianino cyfrowe
Fantini złocenie elementów metalowych w CP/27/KK 34/96/V/9/3
PWM Powroniak Jzef - Szkoa gry na gitarze i gitarze hawajskiej
AN Klubczewska Anna ″Materiały pomocnicze do nauki gry na skrzypcach w pierwszej pozycji″

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl