1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. #ZOSTAŃWDOMU: RADIOWA DWÓJKA W NOSPR – NOSPR W RADIOWEJ DWÓJCE
ARTYKUŁ: Aktualności - #ZOSTAŃWDOMU: RADIOWA DWÓJKA W NOSPR – NOSPR W RADIOWEJ DWÓJCE

#ZOSTAŃWDOMU: RADIOWA DWÓJKA W NOSPR – NOSPR W RADIOWEJ DWÓJCE

szukaj w artykułach:

#Zostańwdomu: Dwójka w NOSPR – NOSPR w Dwójce to tytuł nowej akcji Programu 2 Polskiego Radia dla wszystkich melomanów, którzy pozbawieni możliwości uczestniczenia w życiu muzycznym kraju, mogą teraz codziennie słuchać koncertów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na stronach internetowych Dwójki i NOSPR. Emitowane będą na nich, już od czwartku 19 marca, codziennie dwa koncerty w wersji audio – o godz. 12.00 i 21.00.

Żeby przetrwać trudny dla wszystkich czas – artystów NOSPR, melomanów i dziennikarzy, tworzymy nowy projekt. Muzyka jest potrzebna wszystkim, dziś – jak nigdy wcześniej! – mówi Małgorzata Małaszko, dyrektor radiowej Dwójki.

W południe Program 2 Polskiego Radia i NOSPR będą odtwarzać koncerty o edukacyjnym charakterze, a wieczorem melomani usłyszą najwybitniejsze wydarzenia w gwiazdorskiej obsadzie, które odbyły się w Katowicach i zostały zarejestrowane przez Dwójkę. Wśród pierwszych wykonawców: Janusz Olejniczak i Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Jakowicz i Stefan Asbury, Pascal Rogé i Bertrand de Billy, Szymon Nehring i Alexander Liebreich, a w niedzielę 22 marca wieczorem Beth Gibbons i Krzysztof Penderecki w III Symfonii „Pieśni Żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego.

Na początek, czyli w czwartek 19 marca o godz. 12.00 Dwójka wyemitowała koncert, który odbył się 27 października 2019 r. W programie: Ignacy Jan Paderewski – Nokturn B-dur op. 16 nr 4 (instr. Jerzy Maksymiuk), Fryderyk ChopinII Koncert fortepianowy f-moll op. 21, Sergiusz ProkofiewI Symfonia D-dur „Klasyczna” op. 25. Wyk.: Janusz Olejniczak – fortepian, NOSPR, dyr. Jerzy Maksymiuk.

A wieczorem, o godz. 21.00, wydarzenie z 4 października 2018 r. – w programie: Robert SchumannNachtlied, Karol Szymanowski – III Symfonia „Pieśń o nocy”, Richard Strauss – Poemat symfoniczny „Tako rzecze Zaratustra”. Wyk.: Andrzej Lampert – tenor, Chor des Bayerischen Rundfunks, NOSPR, dyr. Alexander Liebreich.

Więcej: www.dwojka.polskieradio.pl i www.nospr.pl.kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl