1. Start
  2. Artykuły
  3. Informacje o portalu
  4. „ROMAN MACIEJEWSKI MUZYKA FORTEPIANOWA” DUX 1410
ARTYKUŁ: Informacje o portalu - „ROMAN MACIEJEWSKI MUZYKA FORTEPIANOWA” DUX 1410

„ROMAN MACIEJEWSKI MUZYKA FORTEPIANOWA” DUX 1410

szukaj w artykułach:

Roman Maciejewski to jedna z najciekawszych osobowości twórczych polskiego życia muzycznego XX wieku i prawdopodobnie najbardziej niedoceniana, co
wynika w podobnym stopniu z niezależnego charakteru kompozytora, jak i z powodów politycznych. Pod względem stylistycznym utwory fortepianowe Maciejewskiego wykazują zbieżność z neoklasycyzmem, ale z typową dla polskich kompozytorów domieszką romantyzmu, a także z elementami impresjonistycznych eksperymentów z barwami. Świetny warsztat kompozytorski widać zarówno w polifonii, jak i w mistrzowskim zastosowaniu technik wariacyjnych i przetworzeniowych. Stałym elementem jego utworów jest też głębokie nasycenie emocjonalne.
Na twórczość fortepianową Maciejewskiego składa się ponad 40 mazurków oraz 9 miniatur na fortepian solo, Pianoduo concertante, 12 miniatur oraz 23 transkrypcje na dwa fortepiany a także Allegro concertante i Kołysanka na fortepian i orkiestrę. Niniejszy album zawiera nagrania ośmiu utworów fortepianowych Maciejewskiego, w tym pierwsze w historii nagranie Mazura II.
Mariusz Ciołko – fortepianKatalog muzyczny dopisz się »

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl