1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. (Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - (Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii) - bilety

(Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii) - bilety

szukaj w artykułach:
Ceny biletów od: 20 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-10-20 18:00:00, godz.
Artysta: Mgły - koncert przedpremierowy
Miasto: Góra Kalwaria
Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii
Adres: ul. por. J. Białka 9,
(GPS: 51.980094, 21.218241900000066)
Kategoria: koncert

Opis wydarzenia


Szczegóły wydarzenia »

Mgły - koncert przedpremierowy

Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią.


Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. 


Zespół powstał w 2014 roku z inicjatywy, urodzonego w Górze Kalwarii, gitarzysty Piotra Grudzińskiego oraz wokalistki Ewy Wyszyńskiej.


Do współpracy zaprosili jeszcze czwórkę zaprzyjaźnionych muzyków - Adę Wyszyńską (chórki), Wojciecha Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosza Mielczarka (gitara basowa) i Rafała Olewnickiego (perkusja). 


Grupa, dosłownie na dniach, ukończyła pracę nad debiutanckim albumem, który będzie można usłyszeć przedpremierowo w całości na koncercie w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii.


Swój styl określają jako alternatywny, melancholijny pop. Oprócz łagodnych, przestrzennych dźwięków, pojawiają się też elektroniczne wstawki i rockowy pazur.


Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym.


W 2017 r. zespół opublikował swój pierwszy teledysk do utworu “Czekam na lato”. Kilka miesięcy później ukazał się drugi klip do utworu “Bałtyk”. Bałtyk z powodzeniem zadebiutował na Liście Przebojów Radia Rzeszów (1 miejsce), a potem zagościł na liście TOP 20 Radia Plus Gryfice (zostal przebojem roku 2018) i kultowej Liście Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego.


W 2018 r. Mgły zasiliły szeregi MyNameIsNew czyli projektu stworzonego przez wytwórnię Kayax, mającego na celu promowanie młodych artystów (http://mynameisnew.pl/mgly/). Utwory “Rzeka” i “Nie Mam Czasu” znalazły się na playliście MNIN: https://Kayax.lnk.to/MyNameIsNew. 


W tym samym roku zespół zaangażował się w kampanię społeczną “Projekt Test: Wszyscy testują się na HIV”. Muzycy wystąpili w spocie wyreżyserowanym przez Michała Tylkę u boku Grażyny Wolszczak i Mateusza Grydlika. W tle zabrzmiał pierwszy singiel zespołu “Czekam na lato”: https://www.youtube.com/watch?v=ht2jYKczmJA.


W 2019 r. grupa zaczęła koncertować z materiałem, który ukaże się na pierwszym albumie. Mgliste dźwięki zabrzmiały m.in. na Fest Festival 2019 w Chorzowie, na festiwalu Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie i w Starym Maneżu w Gdańsku (support Darii Zawiałow).

Wszystkie koncerty artysty: Mgły - koncert przedpremierowy »

Lokalizacja


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Góra Kalwaria

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl