1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. (Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami") - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - (Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami") - bilety

(Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami") - bilety

szukaj w artykułach:
Ceny biletów od: 25 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-10-26 19:00:00, godz.
Artysta: Recital Agaty Grześkiewicz - "Sama sobie napiszę tę rolę"
Miasto: Poznań
Miejsce: Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami"
Adres: os. Pod Lipami 108,
(GPS: , )
Kategoria: koncert

Opis wydarzenia


Szczegóły wydarzenia »

Recital Agaty Grześkiewicz - "Sama sobie napiszę tę rolę"

„SAMA SOBIE NAPISZĘ TĘ ROLĘ”


Recital ten jest swego rodzaju przewodnikiem po zakamarkach kobiecej duszy, ukrytych często pod maskami codziennych obowiązków i licznych ról, które każda Kobieta zmuszona jest przybierać. Opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in. A. Osiecka, A. Achmatowa, A. Kitschman), jak i męskiej (m.in. W. Młynarski, B. Maj,  J. Kaczmarski, J. Jurandot). Jest to także podróż przez kolejne dekady, rozpoczęta w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Piosenki pokazują, jak zmieniał się sposób postrzegania Kobiet przez ich otoczenie, jak i przez nie same - jest zatem świetnym muzycznym podsumowaniem  100-lecia uzyskania praw wyborczych przez Kobiety w Polsce. 

Perspektywy te łączy na scenie w swej filigranowej postaci Agata Grześkiewicz, która potrafi wydobyć z wykonywanych tekstów szeroki wachlarz emocji. A niemało ich, gdy śpiewa się o kobiecych snach i marzeniach, mężczyznach i miłościach… Jest też w tym recitalu coś osobistego — wszak artystka „sama sobie napisała tę rolę”.


Przy fortepianie wokalistce towarzyszył będzie: DAMIAN KRYŃSKI


Zaaranżowane kameralnie - na fortepian i głos - utwory Agata Grześkiewicz z powodzeniem wykonywała zarówno w dużych centrach, jak i małych domach kultury, czy kameralnych kawiarniach artystycznych, m.in. w Dworze Artusa w Toruniu, Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Kalinowym Sercu w Warszawie, Krakowskim Forum Kultury, licznych Domach Kultury w Warszawie i wielu innych miejscach. Agata Grześkiewicz współpracuje lub współpracowała m.in. z Romanem Kołakowskim i warszawskim Teatrem Piosenki, Jerzym Satanowskim, Janem Poprawą, Bogusławem Sobczukiem. Nagradzana była wielokrotnie na prestiżowych festiwalach: "Pamiętajmy o Osieckiej", Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej "Reflektor" w Koszalinie, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu i innych.

Wszystkie koncerty artysty: Recital Agaty Grześkiewicz - "Sama sobie napiszę tę rolę" »

Lokalizacja

kategoria: Bilety na koncerty
Poznań

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl