{oh!} Orkiestra Historyczna zainauguruje XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”

{oh!} zainauguruje XXVI Międzynarodowy Festiwal
Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”
Die Kölner Akademie (Niemcy)
{oh!} Orkiestra Historyczna (Polska)
dyrygent – Michael Alexander Willens (Wielka Brytania)
30.04.2016, godz. 18:00, Częstochowa,
Bazylika Jasnogórska, ul. o. A. Kordeckiego 2

Przed {oh!} Orkiestrą Historyczną udział w koncercie inauguracyjnym XXVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. Będzie to już trzeci z rzędu występ {oh!} na tym prestiżowym festiwalu. W tym roku katowicki zespół na jednej estradzie połączy się z orkiestrą i chórem Die Kölner Akademie z Kolonii, by wspólnie wykonać jedno z najwspanialszych dzieł muzycznych w dziejach - „Pasję wg św. Mateusza” Jana Sebastiana Bacha wraz ze światowej sławy solistami. Całością zadyryguje Brytyjczyk Michael Alexander Willens. Wydarzenie wpisuję się także w 25. rocznicę podpisania umowy partnerskiej między Katowicami i Kolonią.

Die Kölner Akademie występowali na najważniejszych festiwalach na całym świecie. Wiele koncertów w ich wykonaniu było transmitowanych na żywo lub nagranych przez stacje radiowe i telewizyjne. Die Kölner Akademie to zespół wielokrotnie nagradzany za nagrania płytowe. Dyrektor zespołu i dyrygent Michael Alexander Willens, znany jest z niezwykłej precyzji, z jaką wykonuje utwory barokowe, klasyczne, romantyczne, a także współczesne. Był dyrygentem serii Great Performers w Lincoln Center w Nowym Jorku oraz na niezliczonych festiwalach w Niemczech, Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Estonii i Islandii.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” to projekt o ponad dwudziestoletniej tradycji, promujący muzykę religijną – koncertową i liturgiczną. Od 1991 roku odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Episkopatu Polski. „Gaude Mater” kontynuuje przyjętą przed laty formułę prezentacji muzyki różnych religii w ramach dialogu kultur. Ważną misją Festiwalu jest promocja muzyki polskiej. Od wielu lat program festiwalu uwzględnia promocję muzyki jasnogórskiej. Ten obszerny zbiór kompozycji barokowych zachowanych w archiwach Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze jest systematycznie promowany poprzez koncerty, nagrania radiowe i telewizyjne oraz wydawnictwa płytowe i nutowe.

{oh!} Orkiestra Historyczna założona została w 2012 r. w Katowicach przez grupę instrumentalistów - entuzjastów i pasjonatów muzyki dawnej, skupionych wokół koncertmistrzyni Martyny Pastuszki oraz menedżera Artura Malke. Poświęcając się wykonawstwu historycznemu, członkowie {oh!} nie zapominają o najważniejszym, czyli jak najbliższym dotarciu z muzyką do odbiorców. W 2014 roku orkiestra dokonała swoich pierwszych nagrań płytowych: z muzyką ze zbiorów jasnogórskich oraz solowymi koncertami skrzypcowymi i klawesynowymi ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Dreźnie dla wytwórni DUX, która wydana została w listopadzie 2015 r., stanowiąc debiut fonograficzny zespołu. Tegoroczne plany koncertowe {oh!} Orkiestry Historycznej obejmują jeszcze m.in. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Festiwal Leszno Barok Plus oraz występ w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.


PROGRAM:
Jan Sebastian Bach - Pasja wg św. Mateusza

WYKONAWCY:
Bethany Seymour (Wielka Brytania) – sopran
Myriam Arbouz (Francja) - sopran
Carolyn Günther (Niemcy) - alt
Georg Poplutz (Niemcy) - tenor
Gwilym Bowen (Wielka Brytania) - tenor
Thomas Laske (Niemcy) - bas
Mauro Borgioni (Włochy) – bas
Die Kölner Akademie (Niemcy)
{oh!} Orkiestra Historyczna (Polska)
Michael Alexander Willens (Wielka Brytania) - dyrygent

www.orkiestrahistoryczna.pl www.facebook.com/OrkiestraHistoryczna

Powiązane Video Wszystkie video

J. S. Bach - Suita orkiestrowa Nr 2 BWV 1067 - Uwertura
Wojciech Kilar - Exodus
Reportaż: Muzyka na Szczytach 2015
Wojciech Kilar - temat z filmu "Pianista"

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 2
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 1

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl