„Fortepiany Wolności” – Filmowo-muzyczne kadry przy Piotrkowskiej

W 2017 r. Łódź została przyjęta do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Filmu. W roku bieżącym miasto świętuje 75-lecie Łodzi Filmowej. „Fortepiany Wolności”, unikatowy projekt z trzyletnim stażem wpisuje się w kontekst tych obchodów. Na Piotrkowskiej zabrzmi muzyka z filmów, jakie przez lata były realizowane właśnie w Łodzi.

Witold Janiak to pianista i organista jazzowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykłada fortepian jazzowy, harmonię i improwizację w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest zdobywcą wielu branżowych nagród, występował z czołówką polskich muzyków, m.in.: Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Piotrem Baronem, Maciejem Kądzielą, Markiem Kądzielą, Krzysztofem Ścierańskim, Adamem Rymarzem, Michałem Kobojkiem, Tatianą Okupnik i Moniką Brodką.
Bezustannie koncertuje, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wydał sześć autorskich płyt. Artysta jest również autorem muzyki do „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba” do libretta Krzysztofa Galocha z muzyką łączącą elementy jazzu i polskiej muzyki ludowej.
W czwartek (23 lipca) przy ul. Piotrkowskiej 17, o godz. 19.00, znakomity, łódzki pianista - Witold Janiak zaprezentuje utwory z filmów, które na przestrzeni lat były zrealizowane właśnie w Łodzi. Nie powinno zabraknąć motywów z: „Stawki większej niż życie”, „Pan Anatol szuka miliona”, „Psów”, „Vabank” czy „Kingsize”.

„Fortepiany Wolności” w 2020 r. mają już trzecią odsłonę. Podczas tegorocznych wakacji zostanie zaprezentowana muzyczna historia 75-lecia Łodzi Filmowej. Pianiści sięgną po dorobek najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej: Krzysztofa Pendereckiego, Krzysztofa Komedę, Wojciecha Kilara, Michała Lorenca, Jana Ptaszyna-Wróblewskiego, Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Henryka Kuźniaka. Wszystkie koncerty odbędą się w przestrzeni miejskiej w godzinach wieczornych, uczestnictwo w nich będzie darmowe.
„Fortepiany Wolności” to impreza towarzysząca 12. edycji Festiwalu Soundedit. Zadanie Fortepiany Wolności jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Zdjęcia: mat. pras. organizatora

Powiązane Video Wszystkie video

Franciszek Schubert - Momenty muzyczne nr.3
Wiosna na cztery fortepiany
W.A.Mozart - sonata D-dur na dwa fortepiany
Mikołaj Górecki - Jasności promieniste

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PRS Tremonti 2017 Charcoal Jade Burst Special Limited Edition gitara elektryczna
PWM Garcia Janina - Muzyczne ABC przy fortepianie
Rebel OSC-2017 zestaw instrumentów perkusyjnych
PRS Tremonti 2017 Burnt Maple Leaf Special Limited Edition gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl