„FINA na ucho” powraca z koncertami online!

Coals, mat. promocyjne

Cykl koncertów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego „FINA na ucho” powraca w wydaniu online. Już 28 maja o godz. 20:00 na scenie wystąpi zespół Coals. Streaming będzie dostępny na profilu facebookowym FINA Wałbrzyska 3/5.

Pod zbiorczym hasłem „FINA na ucho” w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w Warszawie odbywały się koncerty, podczas których występowały najciekawsze polskie zespoły. W marcu tego roku cykl został zawieszony, ale teraz powraca w wersji online. W jego kolejnej odsłonie wystąpią zespoły Coals, Dłonie oraz duet Lemiszewski/Olter. FINA premierowo udostępni także rejestrację koncertu Wacława Zimpla ze stycznia 2020 roku. Streamingi będą dostępne na profilu facebookowym FINA Wałbrzyska 3/5.

„Raz chcemy pisać dream-popowe piosenki, a zaraz potem odczuwamy potrzebę, by nagrywać trap” – tłumaczyła w wywiadzie dla „Przekroju” wokalistka Coals Kacha Kowalczyk. Gatunkowo trudną do zdefiniowana muzykę zespołu (za produkcję odpowiada Łukasz Rozmysłowski) spajają marzycielski nastrój, nieśpieszne tempa i pewna powściągliwość w wyrażaniu emocji. W ich piosenkach, które raz to wpadają w ucho popowym refrenem, raz ciągną w stronę eksperymentu, nostalgia za tym, co minione splata się z refleksją na temat współczesnego świata, który przeniósł się do Internetu. Coals mają na koncie dwa albumy i dwie epki. Nagrywając je, współpracowali z takimi artystami jak m.in.: schafter, Piernikowski, Felicita i Hatti Vatti. W marcu ukazała się najnowsza płyta zespołu zatytułowana Docusoap, która zebrała entuzjastyczne recenzje krytyki. Transmisja koncertu Coals już 28 maja o godz. 20:00.

Z kolei 10 czerwca godz. 20:00 FINA zaprasza na premierę rejestracji koncertu Wacława Zimpla. Artysta wystąpił na scenie FINA Wałbrzyska 3/5 30 stycznia 2020 roku, prezentując kompozycje ze swojego najnowszego albumu Massive Oscillations. Klasycznie wykształcony klarnecista zdobył rozgłos, grając free jazz z absolutną czołówką tej sceny. Wszechstronność i kompozytorska kreatywność sprawiły, że Zimpel bardzo szybko zaczął zgłębiać inne stylistyki i tradycje muzyczne: minimalizm, indyjską muzykę klasyczną czy marokańską gnawę. Wydana w 2016 roku solowa płyta Lines okazała się przełomowa w karierze artysty ze względu na wykorzystanie analogowych instrumentów elektronicznych, które stały się jego nową fascynacją. Niespodziewanie Zimpel zamienił jazzowe kluby na najważniejsze festiwale muzyki elektronicznej na świecie i kooperacje z artystami takimi jak James Holden, Forest Swords czy Shackleton.

Na ostatni przed wakacjami wieczór muzyczny, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 20:00, złożą się dwa koncerty na żywo. Wystąpią muzycy, którzy niewątpliwie czerpią z dorobku amerykańskiej alternatywy lat 90. Ich sympatie rozkładają się jednak w trochę inny sposób. Dłonie grają niestroniące od romantyzmu, lecz formalnie skromne kawałki, w których słychać echa slowcore’u i indie-rocka spod znaku Real Estate, Maca DeMarco czy bardziej piosenkowych momentów Sebadoh. Natomiast perkusista Teo Olter oraz grający na gitarze Jakub Lemiszewski chętniej sięgają do garażowego rocka i post-rocka. Nie bez powodu pierwszy utwór na ich debiutanckim albumie nosił tytuł SY, stanowiąc ukłon w stronę słynnego Sonic Youth. Podczas koncertu w FINA duet wykona utwory z planowanej na 2020 roku płyty Post Refference II.

Wszystkie koncerty zostaną docelowo udostępnione w serwisie Ninateka (ninateka.pl).


#FINAzdalnie, #FINAonline!

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5 02-739 Warszawa

Powiązane Video Wszystkie video

XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Fina?y
BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Etap III
Jacques-Martin Hotteterre - Suita III

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Steinberg Cubase Artist 7 program komputerowy (darmowy update do wersji 8 online)
Steinberg Cubase Artist 7 EDU program komputerowy, wersja edukacyjna (darmowy update do wersji 8 online)
PSW PSM1 mikrofon na ucho (do Shure)
PSW PSM1 mikrofon na ucho (do Sennheiser eW)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl