„DOMÓWKA Z DWÓJKĄ”: AWANGARDOWY DUET ELETTROVOCE EKSPERYMENTUJE Z GŁOSEM I ELEKTRONIKĄ

Ponieważ na co dzień Akademia Muzyczna we Wrocławiu jest naszym domem, to właśnie tutaj postanowiliśmy zagrać dla Państwa ten minikoncert – mówi Agata Zubel, wokalistka awangardowo-eksperymentalnego duetu ElettroVoce, zapraszając na najbliższą „Domówkę z Dwójką”. Emisja wydarzenia w sobotę 12 grudnia o godz. 19.00 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie internetowej i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Duet ElettroVoce powstał w wyniku współpracy dwojga kompozytorów: Agaty Zubel i Cezarego Duchnowskiego. Oboje charakteryzuje szczególne podejście do muzyki – fascynacja barwą, poszerzanie możliwości wykonawczych, nieustające poszukiwanie. Dla Zubel, która zajmuje się również awangardową wokalistyką, była to chęć odnalezienia nowych sposobów ekspresji wokalnej. Dla Duchnowskiego – poszukiwanie nowych kontekstów dla tradycyjnych instrumentów. Znalazło to szczególny wyraz w wykorzystaniu ludzkiego głosu – stąd spora liczba utworów z jego wykorzystaniem.

Duet ElettroVoce występował na licznych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce i zagranicą. Ich utwory wielokrotnie były nagrywane przez Polskie Radio. W 2005 roku artyści otrzymali nagrodę specjalną dla „najlepszego zespołu z elektroniką” na prestiżowym konkursie wykonawstwa muzyki współczesnej „Gaudeamus” w Holandii. W 2008 Zubel i Duchnowski zostali uhonorowani Wrocławską Nagrodą Muzyczną za płytę „ElettroVoce” – dwupłytowy album wydany z okazji 50-lecia Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia (1957-2007), zawierający zbiór ich nagrań zarejestrowanych przez Polskie Radio w latach 2004 i 2006.

W tym roku Agata Zubel i Cezary Duchnowski wystąpili na koncercie inauguracyjnym festiwalu Warszawska Jesień 2020. – W zawodzie, który uprawiamy, możemy spotykać się z cudownymi muzykami, możemy razem uprawiać muzykę, prawykonywać i wykonywać utwory – mówiła wokalistka w Dwójkowej audycji „Cafe Muza”. – Im wspanialsze są te spotkania, z coraz lepszymi muzykami, z coraz lepszymi dyrygentami, tym bardziej to nas ubogaca i rozwija wszystkie aspekty: wykonawcze, kompozytorskie i twórcze – dodaje Agata Zubel.

• Transmisja koncertu w sobotę 12 grudnia o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Zdjęcia do grafiki zapowiadającej koncert: Łukasz Rajchert i Tomasz Kulak

***
Polskie Radio, obchodzące w tym roku 95-lecie istnienia, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Powiązane Video Wszystkie video

G. A. Rossini - Duet kotów
Ian Anderson + Cady Coleman flute duet in space
Léo Delibes - Lakme - The Flower Duet
Duo Berkendael - Zoltan Kodaly - Duet na skrzypce i wiolonczelę

Instrumenty i sprzęt muzyczny

JBL Duet II zestaw głośników komputerowych (czarne)
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 1
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 2
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 3

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl