ENGLISH

„DAJ SIĘ ZACIEKAWIĆ” – RADIO 357 WYDŁUŻA NADAWANIE

• Radio 357 zaprezentowało ofertę programową na sezon jesienno – zimowy 2024/2025
• Do prowadzących audycje publicystyczne dołącza Marcin Makowski
• Szefem Popołudniówki został Bartek Wasilewski
• Artur Andrus i Filip Jaślar kontynuują audycję rozrywkową „Radiowy Dom Wypoczynkowy Czarna Helena”
• Radio 357 zagra dłużej – nowe audycje po północy
• Wśród nowości audycja kryminalna Agaty Słysz, cykl Historia jednego zdjęcia i audycja o zdrowiu Grażyny Morek
• W nowościach podcastowych m.in. Język Niewydarzony Macieja Makselona i Katarzyny Kłosińskiej
• Jesienna ramówka Radia 357 startuje 2 września pod hasłem „Daj się zaciekawić”

Radio 357 zagra dłużej – teraz także po północy
Lato to czas, gdy w wielu stacjach radiowych słuchaczy jest mniej. Nasi słuchacze poszli pod prąd tego trendu, zostali z Radiem 357 i bardzo żywo zareagowali na nowe, wakacyjne propozycje antenowe. Dlatego większość z nich zdecydowaliśmy się kontynuować – mówi Agnieszka Szwajgier, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.

W ramówce pozostaje audycja Radiowy Dom Wypoczynkowy „Czarna Helena” Filipa Jaślara i Artura Andrusa – w soboty co dwa tygodnie na zmianą z nową audycją „I żyli długo i szczęśliwie” Grażyny Morek, która będzie podpowiadać, co zrobić, by jak najdłużej zachować zdrowie, sprawność i pogodę ducha.

Z kolei Adrian Bąk będzie dalej opowiadał o świecie nie z pierwszych stron gazet w swojej audycji „Niewidzialne światy” w niedziele o 16:00.

Na antenie pozostaje także wakacyjna nowość, czyli audycja „Nocna Grupa Wsparcia”. Temat audycji nie jest znany w momencie jej rozpoczęcia, a narzuca go pierwszy telefon od słuchacza. Audycję prowadzi Tomasz Kwaśniewski – w środy o północy.

Po wakacyjnej przerwie powracają także reportaże, przygotowywane przez redakcję pod kierunkiem Magdy Świerczyńskiej-Dolot. Premiery w każdy piątek po godzinie 18:00 – w Popołudniówce Kuby Strzyczkowskiego.

Pasmo popołudniowe „Mam grać?” pozostaje wydłużone o godzinę. W nowej ramówce w godzinach 13:00–16:00 zagrają Maja Piskadło, Marcin Bisiorek, Novika oraz duet Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski.

Poza kontynuacjami audycji, które przypadły do gustu słuchaczom mamy też nowe propozycje. Żeby wszystkie audycje miały odpowiednią przestrzeń na antenie zdecydowaliśmy się wydłużyć ramówkę i nadawać także po północy – mówi Agnieszka Szwajgier.

„Czas na zbrodnię” to nowa audycja Agaty Słysz, w której opowie o nierozwiązanych zagadkach kryminalnych. Emisja w niedziele o 23:00.

W „Popołudniówce” pojawią się dwa nowe cykle:

• „Inni mają gorzej” – Patricia Verne, dziennikarka w miniserii przyjrzy się różnym aspektom życia codziennego w Polsce. Każdy odcinek, trwający około trzy minuty, w zabawny i rozrywkowy sposób pokaże, że nasze postrzeganie własnego kraju może być nieco zniekształcone.

• „Krótka historia jednego zdjęcia” – przeniesie słuchaczy w fascynujący świat fotografii i historii. Monika Mendroch-Karbowska rozmawia z Jakubem Kuzą, autorem książki o tym samym tytule. Wspólnie zajrzą na drugi i trzeci plan zdjęcia, by odkryć, że nieświadomy fotograf był świadkiem niezwykłego zdarzenia lub uwiecznił osobę, która po latach zmieniła świat. Każdy odcinek będzie dostępny nie tylko na antenie, ale także w formie podcastów i postów w mediach społecznościowych, gdzie będziecie mogli zobaczyć omawiane zdjęcia i dowiedzieć się więcej o ich kontekście.

Nowości pojawią się także w podcastach:

• W ostatnim tygodniu października Joanna Strzałko, reporterka i Agnieszka Słodownik, redaktorka „Dwutygodnika” przygotują 5 odcinków serialu radiowego „Podcast o dobrej śmierci”. To nie będzie podcast o hospicjum, a o dobrej śmierci. O ludziach, którzy przygotowują się do odejścia.

• Również w październiku wystartuje podcast „Język Niewydarzony”. Maciej Makselon i prof. Katarzyna Kłosińska będą ze sobą dyskutować o języku ojczystym, twórczo się spierać i rozmawiać z ekspertami. Jak ewoluuje język polski, skąd biorą się neologizmy, czym właściwie jest błąd językowy i czy zapożyczenia przyczynią się do śmierci naszego języka.

Rozbudowane pasmo o północy:

• w poniedziałek – „Nieznośna lekkość bitu” Beaty Kwiatkowskiej;
• we wtorek – „Miękkie lądowanie” Natalii Fiedler na zmianę z audycją „Pogranicze dźwięków” Artura Gawła;
• w środę – „Nocna Grupa Wsparcia” Tomasza Kwaśniewskiego;
• w czwartek – „Chore sąsiadów sny” Krzysztofa Tubilewicza na zmianę z „Audycją klimatyczną” Marcina Klimkowskiego;
• w piątek – „Pod osłoną nieba” Darka Króla.

– Przed wakacjami wzmocniliśmy publicystykę i ten kierunek kontynuujemy. Ale nie zapominamy o muzyce i w jesiennej ofercie szczególne miejsce zajmują propozycje redakcji muzycznej – dodaje Agnieszka Szwajgier.

Tylko autorska muzyka – żadnych algorytmów

Muzyka jest jednym z filarów Radia 357 i wiemy, że dla wielu Słuchaczy to niezwykle istotny element, przy którym spędzają znaczną część swojego codziennego życia. Chcemy gościć w ich domach i zawsze prezentować autorski wybór tego, czego słuchać warto. Jak policzyliśmy średnio w każdym tygodniu nadajemy łącznie 90 godzin audycji z istotnym udziałem muzyki – z czego 60 godzin to audycje autorskie, a 30 godzin to playlista układana przez redakcję muzyczną, z mocnym rysem autorskim w Ranku i Popołudniówce. Jesienią te proporcje jeszcze bardziej zmienimy na korzyść audycji autorskich. Chcemy, by Radio 357 było jednoznacznie kojarzone jako radio prezentujące muzykę starannie wyselekcjonowaną przez naszych autorów, a nie przez algorytm. Robimy swoje, staramy się zapewnić szeroki wachlarz stylistyczny i grać inaczej, niż reszta – mówi Piotr Stelmach, szef redakcji muzycznej Radia 357.

W ofercie Radia 357 częściej zagości audycja PROGnozy Pawła Ruszkowskiego, prezentująca nurt muzyki progresywnej – najpierw w formie podcastu, a od grudnia co tydzień, w środy o 22:00.

Lista Piosenek 357 to lista przebojów układana co tydzień przez Patronów Radia 357. Od jesieni na stałe w roli prowadzącego dołączy Mateusz Fusiarz. Będzie prezentował zestawienia na zmianę z Marcinem Łukawskim.

Nowością muzyczną będzie audycja Darka Króla „Pod osłoną nieba” – nadawana w nocy z piątku na sobotę.

Marcin Makowski dołącza do prowadzących wieczorne pasmo publicystyczne Plac na rozdrożu

Plac na rozdrożu to nazwa wieczornego pasma publicystycznego w Radiu 357, nadawanego od poniedziałku do czwartku o 21:00. Godzinne audycje prowadzone są przez różnych autorów. Każda audycja ma inny temat.

Plac na rozdrożu to miejsce, w którym wymagający słuchacz znajdzie publicystykę na najwyższym poziomie. To, co aktualne w kulturze i sporcie. Sprawy społeczne, ekonomiczne i polityczne, te najważniejsze. Wszystko głębiej i z szerszej perspektywy. Nasi najlepsi dziennikarze wraz z gośćmi opowiedzą państwu świat, tak niejednoznaczny i skomplikowany ostatnio. Konsekwentnie wzmacniamy naszą publicystykę i bardzo się cieszę, że do grona prowadzących dołącza doświadczony publicysta Marcin Makowski – mówi Katarzyna Pruchnicka, kierująca redakcją publicystyki Radia 357.

Marcin Makowski w latach 2011–2016 był dziennikarzem i redaktorem Onetu. W 2016 był również prowadzącym w programie „Tematy dnia” w TVP3 Kraków. Od czerwca 2015 do lutego 2022 był dziennikarzem i redaktorem sekcji „Opinie” oraz „Wiadomości” w portalu Wirtualna Polska, dla którego pisał również scenariusze materiałów wideo. Od października 2016 do września 2021 prowadził autorski program „Nocna zmiana”, „Tropem Sztuki” oraz „Punkt Widzenia” w krakowskim oddziale Polskiego Radia. Od lutego 2016 do lutego 2021 był dziennikarzem tygodnika „Do Rzeczy”. Od lutego do listopada 2022 był dyrektorem serwisów informacyjnych w Interii, gdzie prowadził cykl wywiadów „Rozmowy Makowskiego”.

W nowej formule Plac na rozdrożu poprowadzą:
• nowi autorzy: Tomasz Kwaśniewski, Wioletta Myszkowska, Grażyna Bochenek, Maciej Makselon i Marcin Makowski
• autorzy znani z innych audycji: Michał Żakowski, Filip Jaślar, Katarzyna Pruchnicka, Patrycjusz Wyżga, Michał Olszański, Paulina Kozion, Marta Kula, Marcin Klimkowski, Katarzyna Nowicka, Jarosław Juszkiewicz, Anna Król, Tomasz Rożek, Jarosław Sroka i Maja Piskadło.

W trakcie każdej audycji do jej współtworzenia zostaną zaproszeni słuchacze, którzy będą mogli zadzwonić lub napisać do prowadzących.

Bartek Wasilewski nowym szefem Popołudniówki

Popołudniówka to audycja z codziennym podsumowaniem dnia. Od poniedziałku do piątku o 16:00 prowadzą ją: Ewa Koch, Michał Olszański, Patrycjusz Wyżga, Krzysztof Tubilewicz i Kuba Strzyczkowski. Audycję wydają Monika Mędroch-Karbowska i Agnieszka Szwajgier. Zespołem audycji kieruje Bartek Wasilewski.

Znam Radio 357 od samych początków, byłem przy jego narodzinach. Czuję je bardzo mocno. W radiu pracuję już łącznie od 18 lat. Zrobimy wszystko, by czas między 16 a 18, od poniedziałku do piątku, obfitował w tematy aktualne i angażujące. Pojawię się też w Ranku, gdzie przeglądam prasę – mówi Bartek Wasilewski, nowy szef Popołudniówki w Radiu 357.

Bartek Wasilewski pracował w Radiu Kampus a następnie w Polskim Radiu, gdzie był reporterem, wydawcą, prowadzącym. Przygotowywał programy dla Wirtualnej Polski, a także wyprodukował podcast „Jak zostać szpiegiem”, nominowany do nagrody Podcast Roku im. Janusza Majki. Pracuje także w TVP3 Warszawa.

Jesienna ramówka Radia 357 startuje 2 września pod hasłem „Daj się zaciekawić”.

SZCZEGÓŁOWE OPISY NOWYCH AUDYCJI I PODCASTÓW:

• Czas na zbrodnię / Time for crime – Agata Słysz – niedziela 23:00

Program analizujące słynne sprawy kryminalne, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Reportaże o nierozwiązanych sprawach kryminalnych. Rozmowa z detektywami, profilerami, ofiarami i świadkami. Dyskusje z prawnikami, kryminologami i policjantami na temat przestępczości, prewencji i systemu karnego. Premiery książek kryminalnych. Audycję będzie wyróżniało dziennikarskie podejście do każdej sprawy, a nie tylko opowiedzenie danej historii.

• I żyli długo i szczęśliwie – Grażyna Morek – sobota 13:00 (co dwa tygodnie)

I żyli długo i szczęśliwie? To nie bajki, trend związany z długowiecznością podbija świat nauki, technologii, biznesu. No i oczywiście social media. Jeszcze sto lat temu średnia długość życia wynosiła 45–50 lat, a dziś coraz więcej mówi się o tym, że jeśli się postaramy, mamy szansę przegonić najstarszą osobę na świecie – Japonka Tomiko Itooka w maju skończyła 116 lat. Co zrobić, by jak najdłużej zachować zdrowie, sprawność i pogodę ducha? Podpowiedź znajdą Państwo w nowej sobotniej audycji – tuż po Zakamarkach. Zajmiemy się zdrowym stylem życia, opowiemy o profilaktyce oraz skutecznych terapiach, dzięki którym mamy szansę żyć (bardzo) długo i szczęśliwie.

• Radiowy Dom Wypoczynkowy „CZARNA HELENA” – Artur Andrus i Filip Jaślar – sobota, 13:00–14:00 (co dwa tygodnie)

Po entuzjastycznych opiniach gości Radiowy Dom Wypoczynkowy „Czarna Helena” wydłuża działalność na sezon jesienno – zimowy. Gospodarzami będą Filip Jaślar i Artur Andrus. W stałym kontakcie z nami będą również Magda Mikołajczyk, Tomasz i Szymon Jachimek, „Synek” – czyli Jeremi i Wojtek Kamińscy, Łyżka Czyli Chilli, Wojciech Zimiński, Kabaret Pomoże, Łukasz Błąd i Krzysztof Szubzda.

• Nowy cykl: Inni mają gorzej – Patricia Verne – emisja: w piątki w Popołudniówce Kuby Strzyczkowskiego

Czy myśleliście kiedyś, że pociągi w Polsce się spóźniają? Cóż, w Niemczech opóźnienia są tak częste, że krążą żarty w stylu: „Jeśli spóźnię się na swój pociąg, to nic. Po prostu wsiądę do tego, który miał przyjechać trzy godziny temu!” A co z alkoholem? Choć często mówimy, że Polacy spożywają go dużo, to Niemcy nas wyprzedzają!

Istnieją rzeczy, które w Polsce funkcjonują lepiej niż w Niemczech – nawet jeśli wielu Polaków w to nie wierzy. Jako niemiecka dziennikarka, która regularnie odwiedza Polskę, jestem zafascynowana tym, jak wiele rzeczy w Polsce działa sprawniej. Jednocześnie często słyszę, jak Polacy narzekają, twierdząc, że wszystko w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii jest lepsze.

„Inni mają gorzej” to mini seria, która przyjrzy się różnym aspektom życia codziennego. Każdy odcinek, trwający około trzy minuty, w zabawny i rozrywkowy sposób pokaże, że nasze postrzeganie własnego kraju może być nieco zniekształcone. Program będzie wzbogacony oryginalnymi wypowiedziami osób zgłaszających różne problemy.

Patricia Verne jest redaktorką i prezenterką w SWR (Southwest Broadcasting) Baden-Baden oraz autorką książki „Die polnische Mitgift” o polskich migrantach w Niemczech po II wojnie światowej.

• Nowy cykl: Krótka historia jednego zdjęcia – Monika Mendroch-Karbowska i Jakub Kuza – emisja: w piątki w Popołudniówce Kuby Strzyczkowskiego

Krótka historia jednego zdjęcia to nowy cykl radiowy, który przenosi słuchaczy w fascynujący świat fotografii i historii. W każdym kilkuminutowym odcinku prowadząca Monika Mendroch-Karbowska rozmawia z Jakubem Kuzą, autorem książki o tym samym tytule. Wspólnie zajrzą na drugi i trzeci plan zdjęcia, by odkryć, że nieświadomy fotograf był świadkiem niezwykłego zdarzenia lub uwiecznił osobę, która po latach zmieniła świat. W programie znajdą się także unikatowe materiały archiwalne, które wzbogacą opowieści o zdjęciach. Słuchacze będą mogli usłyszeć autentyczne głosy osób uwiecznionych na fotografiach, fragmenty nagrań z ważnych wydarzeń, takich jak Igrzyska Sportowe, oraz inne historyczne dźwięki, które przeniosą ich w serce opisywanych momentów. Każdy odcinek będzie dostępny nie tylko na antenie, ale także w formie podcastów i postów w mediach społecznościowych, gdzie słuchacze będą mogli zobaczyć omawiane zdjęcia i dowiedzieć się więcej o ich kontekście.

• Podcast o dobrej śmierci – Joanna Strzałko i Agnieszka Słodownik (5 odcinków serialu radiowego, emisja: ostatni tydzień października i listopada)

To nie jest podcast o hospicjum, a o dobrej śmierci. O ludziach, którzy przygotowują się do odejścia. A także o tych, którzy im w tym pomagają. Bo w miejscach takich jak hospicja nikt nie jest przypadkowo. I każdy ma tu swoją historię. Na przestrzeni 5 odcinków opowiemy historię o zmianach, których doświadczają nasi bohaterowie. W tym tej największej, jaką jest śmierć. Za pomocą nagrań reportażowych i autorskiej narracji z odniesieniami do literatury i popkultury przeniesiemy słuchaczki i słuchaczy w bezpieczną przestrzeń umierania.

Agnieszka Słodownik – redaktorka „Dwutygodnika” w latach 2010–2022. Twórczyni „Odbiornika” i „Delfina w malinach” – pierwszych podkastów „Dwutygodnika”. Kuratorka wystaw, twórczyni audio, poetka. Prowadzi warsztaty podkastowe z dorosłymi i z dziećmi.

Joanna Strzałko – absolwentka filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Polskiej Szkoły Reportażu w Warszawie. Reporterka i tłumaczka. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, „Dużym Formatem”, „Charakterami”, OKO.press, portalem weekend.gazeta.pl i „Magazynem” Goethe Institut. Trzykrotna stypendystka Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Finalistka Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego w 2019 i 2021 roku.

• Podcast: Język Niewydarzony – Maciej Makselon i Katarzyna Kłosińska (premiera: październik)

Jak ewoluuje język polski, skąd biorą się neologizmy, czym właściwie jest błąd językowy i czy zapożyczenia przyczynią się do śmierci naszego języka? Na pytania o teraźniejszość i przyszłość języka polskiego oraz o zachodzące w nim przemiany i ich dynamikę odpowiadają Maciej Makselon i prof. Katarzyna Kłosińska. W cyklu podcastów o języku ojczystym będą ze sobą dyskutować, twórczo się spierać i rozmawiać z ekspertami.

***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Patrycjusz Wyżga, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Aleksandra Budka, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski, Grzegorz Sajór i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Andrzej Rudke.
Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już prawie 50 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań „live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia
W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.
We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii „Zmiana biznesowa, komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.
Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl.
Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Powiązane Video Wszystkie video

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Monitor Audio Air Stream 10 Wi-Fi Radio
Fender Pure Vintage Cream ″Radio″ Amplifier Knobs (6)
Epiphone SG Muse Modern Radio Blue Metallic gitara elektryczna
Epiphone Les Paul Muse Modern Radio Blue Metallic gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl