1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. (Centrum Kultury "Browar B.") - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - (Centrum Kultury "Browar B.") - bilety

(Centrum Kultury "Browar B.") - bilety

szukaj w artykułach:
Ceny biletów od: ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-09-27 18:00:00, godz.
Artysta: Koncert zespołów Rubiny i Gryfy
Miasto: Włocławek
Miejsce: Centrum Kultury "Browar B."
Adres: Łęgska 28,
(GPS: 52.657587935608, 19.075999259949)
Kategoria: koncert

Opis wydarzenia


Szczegóły wydarzenia »

Koncert zespołów Rubiny i Gryfy

To ma być szczególny występ powstałego w październiku 1963 roku włocławskiego gitarowego zespołu Rubiny, pasjonatów muzyki gitarowej. Występ będący podziękowaniem wszystkim przyjaciołom, znajomym i sympatykom zespołu, z którymi przez minione 56 lat dane nam było współweselić się i dzielić naszą wielką pasję muzyczną.


Założycielami Rubinów byli: Krzysztof Czarniecki, Krzysztof Puzio, Jerzy Górski i Czesław Obielecki. Zespół, zafascynował się gitarowym brzmieniem brytyjskiego zespołu „The Shadows”. Do założycielskiego składu dołączył


Jan Sobczak zastępując przez dwa lata odbywającego służbę wojskową Czesława Obieleckiego. W roku 1969 Krzysztof Puzio, Czesław Obielecki z Jackiem Dombrzalskim, Adamem Pawlikowskim i innymi kolegami założyli zespół BW69, a do zespołu Rubiny doszedł Grzegorz Wiśniewski grający na gitarze basowej i Grzegorz Tomaszewski grający na perkusji, który w tamtym czasie był jeszcze uczniem Technikum Mechanicznego.


Rubiny grały na wielu wieczorkach tanecznych, balach sylwestrowych, imprezach o charakterze ogólnomiejskim i różnych uroczystościach we Włocławku, Bydgoszczy, Grudziądzu. Zespół przyczynił się do dużego ożywienia muzycznego we Włocławku, pod wpływem którego powstało w latach 60-tych kilkadziesiąt grup muzycznych. Cechą charakterystyczną zespołu Rubiny był i jest fakt grania na gitarach wykonanych własnoręcznie.


Zespół Rubiny grał do 1972r, a po 30 latach przerwy, w 2002 r. reaktywował się w składzie trwającym do dzisiaj : Krzysztof Czarniecki – gitara prowadząca, Jerzy Górski – gitara rytmiczna, Grzegorz Tomaszewski – perkusja i Ryszard Kawczyński – gitara basowa.


 


Zespół Gryfy powstał w Toruniu w 1964 roku w składzie: Roman Krawczyk - perkusja (kierownik zespołu), Leszek Sochan - gitara basowa, Zbigniew Polakowski - gitara solowa, Andrzej Chojnacki - gitara rytmiczna i Piotr Nagiel - wokalista. Koncertowali w całej Polsce przez około 10 lat, dopóki od występów nie oderwały ich obowiązki zawodowe i rodzinne. Po 43 latach przerwy Leszek Sochan i Roman Krawczyk postanowili reaktywować zespół. Próby zaczęły się wiosną 2017 roku w Yacht Clubie Anwil w Zarzeczewie koło Włocławka, dzięki Wojtkowi Wareckiemu, który od kilkunastu lat, skupia w klubie Marina w Zarzeczewie niemal 3 pokolenia pasjonatów muzycznych z Włocławka. Z początkowego składu Gryfów pozostały dwa filary : Roman Krawczyk - perkusista i szef zespołu, mieszkający w Brodnicy i Leszek Sochan - gitarzysta basowy mieszkający w Warszawie. Do zespołu doszli: Krzysztof Czarniecki - gitarzysta prowadzący z Włocławka i Jerzy Górski - gitarzysta akordowy z Włocławka. Od 2017 r. Gryfy prezentowały się na 17 występach w Ciechocinku, Elblągu, Brodnicy, nad jeziorem Piaseczno k.Brodnicy, we Włocławku i w Zarzeczewie.


Gościem specjalnym koncertu będzie Adam Pawlikowski, muzyk, kompozytor i aranżer, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, współzałożyciel legendarnego zespołu BW 69. Współpracował m.in. z Bogusławem Mecem, Grażyną Łobaszewską, Kaliną Jędrusik, Ewą Bem i Andrzejem Zauchą.

Wszystkie koncerty artysty: Koncert zespołów Rubiny i Gryfy »

Lokalizacja


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Włocławek

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl