Wratislawia Cantans | program festiwalu w miastach Dolnego Śląska poza Wrocławiem

57. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego
Niebezpieczne związki


Narodowe Forum Muzyki
Wrocław i Dolny Śląsk

9–18 września 2022

Andrzej Kosendiak – dyrektor generalny
Giovanni Antonini – dyrektor artystyczny

PROGRAM:


9.09.2022
piątek, 19.00
Środa Śląska, kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Tadeusza Kościuszki 51
Wenus

Wykonawcy:
Lionel Sow – dyrygent
Chór NFM

Program:
I. Tęsknota
Bo Holten Cantigas d’amigo na chór żeński
Jean Sibelius Rakastava na chór męski op. 14

II. Udręki
Bo Holten Rota Veneris

III. Sublimacja
Jean Yves Daniel-Lesur Le cantique des cantiques

Wstęp wolny

10.09.2022
sobota, 19.00
Legnica, ewangelicko-augsburski kościół Marii Panny, ul. Biskupia 12
Władza i namiętność

Wykonawcy:
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Piotr Olech – San Giovanni Battista (kontratenor)
Alicia Amo – Erodiade Figlia (sopran)
Tomáš Král – Erode (baryton)
Bożena Bujnicka – Erodiade Madre (sopran)
Krystian Adam Krzeszowiak – Consigliero (tenor)
Aldona Bartnik (sopran), Aleksandra Turalska (sopran), Maciej Gocman (tenor) – Discepoli
Wrocław Baroque Ensemble

Program:
Alessandro Stradella San Giovanni Battista – oratorium

Bilety:
N 25 zł / U 15 zł


10.09.2022
sobota, 19.00
Nysa, kościół pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Bracka 12
Wenus

Wykonawcy:
Lionel Sow – dyrygent
Chór NFM

Program:
I. Tęsknota
Bo Holten Cantigas d’amigo na chór żeński
Jean Sibelius Rakastava na chór męski op. 14

II. Udręki
Bo Holten Rota Veneris

III. Sublimacja
Jean Yves Daniel-Lesur Le cantique des cantiques

Bilety:
N 25 zł / U 15 zł


11.09.2022
niedziela, 19.00
Głogów, kolegiata Wniebowzięcia NMP, pl. Kolegiacki 10
Władza i namiętność

Wykonawcy:
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Piotr Olech – San Giovanni Battista (kontratenor)
Alicia Amo – Erodiade Figlia (sopran)
Tomáš Král – Erode (baryton)
Bożena Bujnicka – Erodiade Madre (sopran)
Krystian Adam Krzeszowiak – Consigliero (tenor)
Aldona Bartnik (sopran), Aleksandra Turalska (sopran), Maciej Gocman (tenor) – Discepoli
Wrocław Baroque Ensemble

Program:
Alessandro Stradella San Giovanni Battista – oratorium

Wstęp wolny


12.09.2022
poniedziałek, 19.00
Duszniki-Zdrój, Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina, ul. Zielona 7
Wyśnione miłości

Claire Lefilliâtre – sopran
Overtone:
Klaudia Matlak – skrzypce
Julia Karpeta – viola da gamba
Maurycy Raczyński – klawesyn
Dohyo Sol – teorba

Program:
Jean-Baptiste Morin Ouverture z divertissement L'Himen et l'amour op. 7
Nicolas Bernier Médée – kantata
Marin Marais La Mariée z Suite en la mineur z Pièces de viole (Livre V, Paryż 1725)
Elisabeth Jacquet de la Guerre Judith – kantata ze zbioru Cantates françoises sur des sujets tirez de l'écriture (Livre I, Paryż 1708)
Jacques Duphly Médée z Troisième Livre de Pièces de Clavecin (Paryż 1756)
Marin Marais Menuet fantasque & Double z Suite en sol mineur (Livre III, Paryż 1711)
Jean-Baptiste Morin Le naufrage d'Ulisse – kantata ze zbioru Cantates françoises a une, et a trois voix, avec simphonie (Paryż 1712); Chaconne z divertissement L'Himen et l'amour op. 7

Bilety:
N 25 zł / U 15 zł


12.09.2022
poniedziałek, 19.30
Kłodzko, kościół Wniebowzięcia NMP, pl. Kościelny 9
Ukraińska dusza

Wykonawcy:
Jewhen Sawczuk – dyrygent
Narodowy Chór Ukrainy „Dumka”

Program:
Kyryło Stecenko Благослови, душе моя, Господа (Błogosław, duszo moja, Pana)
Mykoła Łeontowycz У царствії твоїм (W królestwie Twoim)
Ołeksandr Koszyć Іже херувиме (Pieśń cherubinów)
Kyryło Stecenko Милість спокою (Miłość pokoju)
Krzysztof Penderecki Agnus Dei z Polskiego Requiem
Dmytro Bortniański – XXXII Koncert Скажи ми Господи... (Powiedz mi, Panie...); IX Koncert Сей день (Ten dzień)
Wołodymyr Zubycki Гори мої (Góry moje); Дримба (Drumla)
Mykoła Łysenko Молитва за Україну (Modlitwa za Ukrainę)
Hordij Hładki Заповіт (Testament), oprac. Borys Latoszyński
Danyło Kryżaniwski Реве та стогне Дніпр широкий (Ryczy i jęczy Dniepr szeroki), oprac. Wiktor Kosenko
Jewhen Stankowycz Садок вишневий (Sad wiśniowy)

Bilety:
N 25 zł / U 15 zł


12.09.2022
poniedziałek, 19.00
Oleśnica, bazylika mniejsza św. Jana Apostoła i Ewangelisty, ul. Łużycka 4
Il viaggio dei Bassano

Wykonawcy:
Il Giardino Armonico:
Giovanni Antonini – flety podłużne, flety traverso, kierownictwo artystyczne
Priska Comploi – flety podłużne, pomort
Giulia Genini – flety podłużne, dulcjan
Andrea Inghisciano – kornet
Carles Cristobal – dulcjan
Emily White – puzon
Riccardo Doni – pozytyw organowy

Program:
Improwizacja
Josquin des Prez L’homme armé – canon à 4 z Canti B numero cinquanta (Wenecja 1503); La Spagna à 5
Heinrich Isaac La my z MS Henry VIII
Anonim La Spagna à 2 (1494)
Anonim Consort IX z MS Henry VIII
Hayne van Ghizeghem De tous bien plaine ze zbioru Harmonice Musices Odhecaton A (Wenecja 1501)
Roelkin (Rodolphus Agricola?) De tous bien plaine z manuskryptu Cancionero de Segovia
Alexander Agricola Tandernaken ze zbioru Canti C numero cento cinquanta (Wenecja 1504)
William Cornish Fa la sol; Consort VII z MS Henry VIII
Alexander Agricola Fortuna desperata à 6
Giuseppe Guami Canzone à 4 „L’Accorta” ze zbioru Partidura per sonare delle Canzonette alla Francese (Wenecja 1601)
Anonim T’Andernaken (Biblioteka Królewska, Kopenhaga)
William Brade Der Pilligrienen Tanz
***
Augustine Bassano Galiarda
William Brade Der HasenTantz
Anthony Holborne Pavana „The Funeralls” i Galliard à 5 ze zbioru Pavans, Galliards, Almains and other Short Aeirs (Londyn 1599)
William Brade Courante (Hamburg 1617)
Giuseppe Guami La cromatica (Wenecja 1601)
William Cornish Ah Robin, gentle Robin z MS Henry VIII
John Baldwin A Browninge of 3 Voc.
William Brade Ein Scottish Tantz; Rotschenken Tanz; Die Nachtigall (Hamburg 1617)
Jacob van Eyck Engels Nachtegaeltje na flet podłużny solo (Amsterdam 1646)
Tarquinio Merula Canzon „La lusignola” op. 1 nr 2 (Wenecja 1615)
Giovanni Bassano Diminuzioni su Introduxit me rex del Palestrina (Wenecja 1585)
Samuel Scheidt Canzon à 5 ad imitationem Bergamasca Anglica SSWV 64 (Hamburg 1621)

Wstęp wolny


13.09.2022
wtorek, 19.00
Żórawina, kościół pw. Świętej Trójcy, al. Niepodległości 43
Wyśnione miłości

Claire Lefilliâtre – sopran
Overtone:
Klaudia Matlak – skrzypce
Julia Karpeta – viola da gamba
Maurycy Raczyński – klawesyn
Dohyo Sol – teorba

Program:
Jean-Baptiste Morin Ouverture z divertissement L'Himen et l'amour op. 7
Nicolas Bernier Médée – kantata
Marin Marais La Mariée z Suite en la mineur z Pièces de viole (Livre V, Paryż 1725)
Elisabeth Jacquet de la Guerre Judith – kantata ze zbioru Cantates françoises sur des sujets tirez de l'écriture (Livre I, Paryż 1708)
Jacques Duphly Médée z Troisième Livre de Pièces de Clavecin (Paryż 1756)
Marin Marais Menuet fantasque & Double z Suite en sol mineur (Livre III, Paryż 1711)
Jean-Baptiste Morin Le naufrage d'Ulisse – kantata ze zbioru Cantates françoises a une, et a trois voix, avec simphonie (Paryż 1712); Chaconne z divertissement L'Himen et l'amour op. 7

Wstęp wolny


13.09.2022, wtorek, 19.00
Bolesławiec, bazylika mniejsza Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, ul. Kościelna 3
Kings in the North

Jarosław Thiel – dyrygent
Tomáš Král – baryton
Wrocławska Orkiestra Barokowa

Program:
Thomas Arne Uwertura do opery Alfred
Georg Friedrich Händel Tirannia gli diede il regno – aria z opery Rodelinda HWV 19
Johann Helmich Roman Datti pace, alma reale – aria z kantaty Festa musicale
Georg Philip Telemann Chaconne comique z opery Der neumodische Liebhaber Damon, oder Die Satyrn in Arcadien TWV 21:8
Johann David Heinichen Si teme si freme – aria z oratorium La pace di Kamberga S.19
Georg Friedrich Händel Courante z opery Almira HWV 1
Reinhard Keiser Ich muss schweigend von dir gehen – aria z opery Fredegunda
Georg Friedrich Händel Menuet z opery Almira HWV 1
Georg Caspar Schürmann Dich soll der Freiheit Gold bekrönen – aria z opery Ludovicus Pius, oder Ludwig der Fromme
Georg Friedrich Händel Concerto z opery Ottone, re di Germania HWV 15
Attilio Ariosti Questo mar – aria z opery La fede ne’ tradimenti
Thomas Arne Largo i Con spirito z Ouverture g-moll nr 8 ze zbioru Eight Overtures in 8 Parts
Reinhard Keiser Ach! Nero ist nicht Nero mehr! i Erstaune, sichrer Kreis der Welt – recytatyw i aria z opery Octavia
Georg Philip Telemann Intrada z opery Pastorelle en musique; Ihr krachenden Klüfte – aria z opery Der neumodische Liebhaber Damon, oder Die Satyrn in Arcadien TWV 21:8

Wstęp wolny


13.09.2022
wtorek, 19.00
Bielawa, kościół pw. Bożego Ciała, pl. Kościelny 58

Ukraińska dusza

Wykonawcy:
Jewhen Sawczuk – dyrygent
Narodowy Chór Ukrainy „Dumka”

Program:
Kyryło Stecenko Благослови, душе моя, Господа (Błogosław, duszo moja, Pana)
Mykoła Łeontowycz У царствії твоїм (W królestwie Twoim)
Ołeksandr Koszyć Іже херувиме (Pieśń cherubinów)
Kyryło Stecenko Милість спокою (Miłość pokoju)
Krzysztof Penderecki Agnus Dei z Polskiego Requiem
Dmytro Bortniański – XXXII Koncert Скажи ми Господи... (Powiedz mi, Panie...); IX Koncert Сей день (Ten dzień)
Wołodymyr Zubycki Гори мої (Góry moje); Дримба (Drumla)
Mykoła Łysenko Молитва за Україну (Modlitwa za Ukrainę)
Hordij Hładki Заповіт (Testament), oprac. Borys Latoszyński
Danyło Kryżaniwski Реве та стогне Дніпр широкий (Ryczy i jęczy Dniepr szeroki), oprac. Wiktor Kosenko
Jewhen Stankowycz Садок вишневий (Sad wiśniowy)

Bilety: N 25 zł / U 15 zł


16.09.2022
piątek, 19.00
Szczawno-Zdrój, Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego, ul. Kościuszki 19

Apollo in cielo

Wykonawcy:
Marta Niedźwiecka – dyrygent, klawesyn
Soliści – uczestnicy 46. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Zespół festiwalowy:
Radosław Kamieniarz – I skrzypce
Michał Piotrowski – II skrzypce
Anna Wieczorek – altówka
Stanisław Stanicki – wiolonczela
Stanisław Smołka – kontrabas
Přemysl Vacek – teorba

Program:
Antonio Caldara Apollo in cielo – serenata (fragmenty; polskie prawykonanie)

Współorganizator:
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Bilety: N 25 zł / U 15 zł


17.09.2022
sobota, 19.30
Krotoszyn, kościół pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Farna 10

Apollo in cielo

Wykonawcy:
Marta Niedźwiecka – dyrygent, klawesyn
Soliści – uczestnicy 46. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Zespół festiwalowy:
Radosław Kamieniarz – I skrzypce
Michał Piotrowski – II skrzypce
Anna Wieczorek – altówka
Stanisław Stanicki – wiolonczela
Stanisław Smołka – kontrabas
Přemysl Vacek – teorba

Program:
Antonio Caldara Apollo in cielo – serenata (fragmenty)

Wstęp wolny


Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w programie.

Powiązane Video Wszystkie video

Ian Anderson - Divinities - In The Pay Of Spain
Ian Anderson - Divinities - En Afrique
49 edycja Wratislavia Cantans
Ian Anderson - Divinities - In The Moneylender

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 Photo|Audio program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7
Sibelius 7 Photo program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7
Sibelius 7 Audio program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7
Larsen (635402) VIOLA ORIGINAL struna do altwki z kulk A Strong

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl