1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. "Wielka Noc w skorupce"
ARTYKUŁ: Polecamy - "Wielka Noc w skorupce"

"Wielka Noc w skorupce"

szukaj w artykułach:
Płyta jest zapisem koncertu dla dzieci z cyklu "Kasia i Pippi na tropie", który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W.Lutosławskiego w kwietniu 2011 roku. Swoją premierę miała 12 marca 2012 r.

Podczas słuchania tej płyty dzieci będą wędrować wspólnie z Pippi i Kasią w poszukiwaniu KTOSIA, który mieszkał w skorupce jajka. Towarzyszyć im będzie Wielka Noc, która od czasu do czasu zaśnie zmęczona w skorupce, a także przepiękna muzyka rodem z Afryki, Ameryki Południowej, Wysp Indonezyjskich i Starego Kontynentu. Muzycy z Miasteczka Pippi i Muzycy Klasycy wiernie podążą tropem mlecznej drogi i najjaśniejszej spośród gwiazd roziskrzonego nieba - Syriusza.

Scenariusz koncertu napisała Katarzyna Stoparczyk, która poprowadziła koncert wspólnie z Dominiką Kluźniak - Pippi Pończoszanką.
Wśród wykonawców znaleźli się także: Ewelina Siedlecka - sopran Klaudiusz Baran oraz Muzycy Klasycy; Sambor Dudziński oraz Muzycy z Miasteczka Pippi: Ygor Przebindowski, Wojtek Król, Fryderyk Młynarski

Patronat medialny: Program 3 Polskiego Radia.


kategoria: Polecamy
Katalog muzyczny dopisz się »

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl