Cello Duo Concertante


Cello Duo Concertante to zespół założony na początku 2011r. przez dwóch wiolonczelistów, absolwentkę Akademii Muzycznej w Gdańsku Martynę Głogowską i studenta Akademii Muzycznej w Katowicach Mateusza Smołkę. Inspiracją do stworzenia zespołu była idea wykonywania kameralnej muzyki salonowej. W repertuarze Cello Duo Concertante usłyszeć można głównie duety napisane na dwie wiolonczele przez kompozytorów takich jak F.A. Kummer, S. Lee, J.B. Viotti, F.R. Grutzmacher, F. Battanchon, J. Offenbach, ale również transkrypcje najsłynniejszych utworów muzyki klasycznej, filmowej oraz jazzowej.

Martyna Głogowska

Urodziła się 2 marca1985r. w Tychach. Pasję do muzyki klasycznej przejęła po babci i mamie, które od dziecka uczyły ją gry na fortepianie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Rybickiego w Tychach w klasie wiolonczeli mgr Małgorzaty Mazur. Dalszą naukę kontynuowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsku Białej pod okiem mgr Heleny Firlej. Od 2009 r. jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie studiowała wiolonczelę w klasie prof. Krzysztofa Sperskiego i ad. Tadeusza Samerka. Jej pasją od zawsze była muzyka kameralna. Podczas studiów w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej doskonaliła swój warsztat w dziedzinie wykonawstwa muzyki kameralnej. Uczestniczyła w wielu festiwalach i konkursach kameralnych z zespołem Caluroso Piano Trio. Otrzymała Nagrodę Specjalną Haffner-Wettstein za najlepsze wykonanie utworu XX wieku na IV Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Gdańsku (2006), została laureatką II nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie im. M. K. Ogińskiego w Smorgonii (Białoruś 2006), została wybrana Laureatką Plebiscytu Publiczności III edycji Muzycznego Forum Młodych. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich profesorów jak: Enrico Bronzi, Jerzy Marchwiński, Kwartet Camerata, Stefan Popov , Niclas Schmidt , Niels Ullner , Konstantin i Maja Weitz. Od lat licealnych brała udział w wielu projektach orkiestrowych z Warszawską Filharmonią Młodzieżową, Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk, ,,Junge Philharmonie Zentralschweiz” w Lucernie. Od 2009 roku współpracuje z Das Sinfonie Orchester Berlin. Czynnie uczestniczy w koncertach Absolwenckiej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej. Jako kameralistka koncertowała na estradach w wielu miastach Polski oraz za granicami kraju (Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Czechy, Słowacja, Estonia, Białoruś).

Mateusz Smołka

Urodził się 27 kwietnia 1987r. w Katowicach. Od najmłodszych lat miał kontakt z muzyką ze względu na silne korzenie muzyczne w swojej rodzinie. Edukację muzyczną i grę na wiolonczeli rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Rybickiego w Tychach pod okiem mgr Magdaleny Muchy. Po dwóch latach rozpoczął naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie wiolonczeli mgr Małgorzaty Ślęzak, która miała bardzo wielki wpływ na kształtowanie jego osobowości muzycznej. W 2008r. podjął studiowanie wiolonczeli w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem asyst. Łukasza Franta. W latach 2004-06 członek kwartetu wiolonczelowego założonego przez Małgorzatę Ślęzak z którym w 2005 r. zdobył wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Grażyny Bacewicz na X Ogólnopolskim Konkursie Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz w Łodzi. Uczestnik wielu kursów muzycznych oraz festiwali, m.in. w Łańcucie, Żaganiu, kursów muzyki dawnej w Lidzbarku Warmińskim, Trebnitz (Niemcy), festiwalu „Muzyka w raju” w Paradyżu oraz Letniej Akademii Sztuki w Sopocie, gdzie miał okazję pracować z wieloma wybitnymi muzykami jak Paweł Głombik, Dominik Połoński, Jarosław Thiel, Zbigniew Pilch, Teresa Kamińska, Christoph Huntgeburth, Aureliusz Goliński, Dymitr Olszewski, Hidemi Suzuki, Tom Pitt, Bas van Hangel. Poza studiowaniem wiolonczeli współczesnej gra także na wiolonczeli barokowej, ponieważ jego zainteresowania bardzo silnie związane są z wykonawstwem muzyki dawnej, z poszukiwaniem stylu oraz estetyki w muzyce. W roku 2010 założył wraz z ojcem zespół muzyki dawnej Chelys et cantus. Jest członkiem Akademickiej Orkiestry Barokowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Oprócz projektów związanych z muzyką klasyczną współpracuje z zespołem 2Tm2,3, z którym zaliczył wiele tras koncertowych na terenie Polski oraz dokonał nagrań płytowych („Dementi”). Współpraca z 2Tm2,3 związana jest z poznaniem Tomasza Budzyńskiego z którym nagrał jego autorską płytę „Luna”, oraz Mikołaja Pospieszalskiego co zaowocowało nagraniem płyty z zespołem „Dagadana”.

 

Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Afga?ska Orkiestra Kobieca "Zohra" - Shad Kon Jan-e-Man
J. S. Bach - Suita orkiestrowa Nr 2 BWV 1067 - Uwertura

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Fiala, J. Duo Concertante No.1 in F And No 2.2 in C
Gibraltar Klamry wielofunkcyjne Stand Mount Bar SC-SPAN
Larsen (635402) VIOLA ORIGINAL struna do altwki z kulk A Strong
Flash LED ruchoma gowa WASH Strong 108x3W RGBW ed.II

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl