Pierwszy koncert familijny w nowym sezonie!

Dorota Miśkiewicz
fot. Honorata Karapuda
Sony Music
Wraz z nowym sezonem do repertuaru wracają popularne koncerty familijne! Pierwszy z nich w miły i przystępny sposób przybliży naszym podopiecznym tę część kompozycji Lutosławskiego, które napisał specjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach. Serdecznie zapraszamy na multimedialny koncert LUTOSŁAWSKI, TUWIM. PIOSENKI NIE TYLKO DLA DZIECI z piosenkami do wierszy Juliana Tuwima i muzyką Witolda Lutosławskiego w wykonaniu DOROTY MIŚKIEWICZ i zespołu KWADROFONIK. To wszystko już w niedzielę 21 września o godz. 12:00 w Sali Koncertowej na Ołowiance.


Wielki, polski kompozytor, Witold Lutosławski, o czym nie wszyscy wiedzą, ma w swoim dorobku również utwory pisane dla najmłodszych - w tym także piosenki do znanych wszystkim dzieciom wierszy Juliana Tuwima. Stały się one pretekstem do spotkania jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistów i dwoje perkusistów, znanego z twórczych opracowań muzyki tradycyjnej, klasycznej oraz znakomitych interpretacji muzyki współczesnej.

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik wzięli na warsztat Piosenki dla dzieci Lutosławskiego pisane do tekstów Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania. Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałów, udu, kalimby, gongów...). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze.

Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest.

Bilety na Koncert Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci dostępne są w cenach 10-45 zł w systemie sprzedaży on-line:, www.filharmonia.gda.pl przez platformę www.bilety24.pl oraz przez aplikacje mobilną na smart fonach. Szczegóły na www.filharmonia.gda.pl oraz w kasach PFB ([email protected], 58 320 26 26 lub 58 323 83 62).


Sobota, 21 września 2014, godz. 12:00

LUTOSŁAWSKI, TUWIM. PIOSENKI NIE TYLKO DLA DZIECI

Sala Koncertowa na Ołowiance

Bilety w cenie 10-45 zł

Kup bilet 


fot. Honorata Karapuda_Sony Music


Dorota Miśkiewicz śpiew

Zespół Kwadrofonik w składzie:

Emilia Sitarz fortepian

Bartłomiej Wąsik fortepian

Magdalena Kordylasińska instrumenty perkusyjne

Miłosz Pękala instrumenty perkusyjne

Jagoda Chalcińska (Jago VJ) wizualizacje








Patroni medialni










 


www.tvp.pl/gdansk
www.dziennikbaltycki.pl



Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego




Sponsor Strategiczny PFB




Background

DOROTA MIŚKIEWICZ
Muzykę na wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz, to znany saksofonista jazzowy, brat Michał to perkusista. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów – zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Jest jedyną, obok Kayah, polską wokalistką, która nagrała duet z Cesarią Evorą. Współpracowała z Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. Choć może to dziwić – znalazła też czas, żeby regularnie nagrywać solowe albumy – „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się” w 2002 roku, „Pod rzęsami” w 2005 i „Caminho” w 2008. W 2012 roku wydała czwartą, autorską płytę, „Ale”.

KWADROFONIK
Zespół powstał w 2005 roku w wyniku połączenia dwóch duetów: perkusyjnego i fortepianowego. To jedyny taki kwartet w Polsce i jeden z niewielu na świecie. Wspólnie wykonują muzykę XX i XXI w., utwory komponowane specjalnie dla zespołu, m.in. Różnię Wojciecha Ziemowita Zycha 2010, DFRGMNTD Wojciecha Blecharza 2013, Wstęgę Moebiusa Macieja Jabłońskiego 2013, transkrypcje utworów symfonicznych m.in. Harnasie Karola Szymanowskiego a także kompozycje, które są efektem pracy całego kwartetu.Ich Projekt Folklove – opracowania pieśni ludowych – spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na 9. Festiwalu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja" na którym muzycy otrzymali Grand Prix, Nagrodę Prezydenta Miasta Warszawy i „Burzę Braw”- Nagrodę Publiczności. Krytycy uznali zespół za odkrywczy i wytyczający nowe tory w muzyce folk. W 2007 roku Kwadrofonik został laureatem prestiżowej Nagrody Specjalnej 3. Konkursu Europejskiej Unii Radiowej EBU "Svetozar Stracina" w Bratysławie. Nagroda za nowoczesność, innowacyjność i wierność tradycji przyznana została po raz pierwszy w historii tego konkursu. Kwartet jest też laureatem Folkowego Fonogramu Roku - nagrody fonograficznej za najlepszą płytę folkową.W 2010 po raz pierwszy zaprezentowali projekt „Byłem tu. Fryderyk" który jest muzycznym kolażem inspirowanym utworami Chopina, muzyką tradycyjną i współczesnymi technikami wykonawczymi. Na Festiwalu Warszawska Jesień w tym samym roku wykonali monumentalny utwór „ Różnia" Wojciecha Ziemowita Zycha napisany specjalnie dla zespołu. Była to najbardziej oczekiwana premiera tej edycji festiwalu.Muzycy koncertowali w wielu miastach Polski, Europy, na Bliskim i Dalekim Wschodzie i w obu Amerykach.Zespół jest doceniany przez publiczność nie tylko za wysoki poziom wykonawczy, lecz także za zaskakujące pomysły wykorzystania instrumentów perkusyjnych i fortepianów. Warto dodać, że koncerty te stają się pięknymi widowiskami, w czasie których muzycy wykorzystują kilkadziesiąt instrumentów.

VJ JAGO – Jagoda Chalcińska
Artystka wizualna, producentka video, VJ-ka, filmoznawczyni i scenarzystka. Wykorzystując swoje wykształcenie i doświadczenie w połączeniu z wrodzonym zamiłowaniem do muzyki, tworzy oprawę wizualną występów muzycznych i teatralnych, a także videoklipy i filmy eksperymentalne. Od lat konsekwentnie rozwija się w dziedzinie video-art, VJ-ingu i wizualno-muzycznych performance'ów. Zaowocowało to najpierw zajęciem pierwszego miejsca w najważniejszym polskim konkursie sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest w Jaworznie, a w dalszej kolejność udziałem w prestiżowych wydarzeniach, festiwalach i wystawach w Polsce i za granicą.

Powiązane Video Wszystkie video

J.S.Bach - Pierwszy Koncert Brandenburski - Allegro Moderato
Gary Guthman - Pierwszy Poca?unek - muzyka do filmu Rewers
Rapsody - Prince Igor (Knia? Igor Borodin)
A. Vivaldi - Cztery pory roku: Zima

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Yamaha VU10170R CLP911 klawisz A′ ( pierwszy klawisz klawiatury)
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl