1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. musical ROMEO I JULIA - Studio Buffo - najlepszy teatr muzyczny w stolicy
muzyczny.pl największy wybór instrumentów muzycznych: gitary, perskuje, pianina, światła, dj i wiele innych.
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - musical ROMEO I JULIA - Studio Buffo - najlepszy teatr muzyczny w stolicy

musical ROMEO I JULIA - Studio Buffo - najlepszy teatr muzyczny w stolicy

szukaj w artykułach:
termin: 2011-10-17, miejsce: Teatr Studio Buffo

Studio Buffo - najlepszy teatr muzyczny w stolicy

Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa przygotowują kolejne wydarzenie artystyczne, na miarę kultowego "Metra".

Oryginalna muzyka Stokłosy, polski tekst zainspirowany dramatem Szekspira "Romeo i Julia", reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, scenografia Andrzeja Worona, kreacja nowych talentów - to gwarancje wielkiego wydarzenia artystycznego.

Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości.To dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb.
Młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami.

Światowa prapremiera musicalu "Romeo i Julia czyli Sny w Weronie", przygotowywana we współpracy Teatru Studio Buffo i Wielkiej Kampanii Życia - Avon Kontra Rak Piersi odbędzie się 8 października 2004 roku w Warszawie, w Hali Widowiskowej TORWAR - widownia jednorazowo pomieści ponad tysiąc osób.
Planowana jest trasa w całej Polsce.

Udział w musicalu otwiera kolejnym młodym utalentowanym ludziom drogę do kariery. Castingi wyłoniły grupę młodych utalentowanych osób, z których w wyniku prób wyłonieni zostaną główni bohaterowie.

Poszukiwana Julia ma 12-15 lat, pięknie śpiewa, jest utalentowana aktorsko i tanecznie. Podobne talenty posiada Romeo, który liczy 13 - 17 lat, (przeszedł mutację).

Procent z każdego sprzedanego biletu i każdego programu spektaklu przez cały okres eksploatacji zostanie przeznaczony na kontynuację programu Wielka Kampania Życia - Avon Kontra Rak Piersi, prowadzonego w Polsce od marca 1998 roku. Podczas każdego spektaklu będą sprzedawane produkty z Różową Wstążeczką przez Konsultantki Avonu oraz programy teatralne.

Avon zdecydował się na współprodukcję tego widowiska w ramach Wielkiej Kampanii Życia. Przedsięwzięcie stanowi twórczą kontynuację tradycji organizowania wydarzeń kulturalnych, takich, jak dwa koncerty w poprzednich latach.

Tematyka musicalu oraz możliwość uczestniczenia w wyjątkowym przedsięwzięciu artystycznym nie wyczerpują korzyści płynących z tej współpracy. Zainwestowanie w produkcję musicalu wiąże się z udziałem w całym procesie przygotowawczym, poszukiwaniu nowych talentów, inwestowaniu w młodych artystów i w udziale w ogólnopolskiej trasie, która zostanie zaplanowana już w początku 2004 roku i będzie szeroko promowana.

Trasa obejmie największe i najważniejsze sceny Polski.
Wierzymy, że podobnie jak "Metro", "Romeo i Julia" także stanie się kultowym przedstawieniem obleganym przez widownię przez długi czas. Gwarantują to nie tylko nazwiska autorów, ale i ich wielkie zaangażowanie w przedsięwzięcie.
Sponsorzy produkcji widowiska, jak Avon i zaproszone przez nas firmy, będą mieli prawo uczestniczenia w kolejnych spektaklach w Polsce.

Studio Teatr Buffo zdecydowało się na kontynuowanie i rozwijanie swojego udziału w ratowaniu życia kobiet.

Każdy spektakl zasili konto Wielkiej Kampanii Życia. Tematyka musicalu pozwoli dotrzeć do bardzo szerokich i różnorodnych grup społecznych. Szekspirowska historia czystej miłości staje się okazją do refleksji nad relacjami międzyludzkimi, potrzebą uczuć we współczesnym nam świecie.

W ramach Wielkiej Kampanii Życia od lat próbujemy zmienić mentalność społeczeństwa, nakłaniając ludzi do otwartych rozmów na wszystkie tematy, nawet niepopularne i drażniące.

Działalność Avonu na rzecz kobiet wynika z głębokiego przekonania i filozofii opartej na potrzebie rozmowy, kontaktów międzyludzkich i chronienia tego, co najważniejsze w życiu. Naszym celem jest chronienie samego życia, dlatego mottem Kampanii jest zdanie: "Trzeba i warto żyć".

Mamy nadzieję, że wpływamy pozytywnie na życie kobiet, organizując akcje społeczne i wydarzenia, do których zapraszamy także mężczyzn. Edukując dziewczęta w szkołach ponadgimnazjalnych na temat zdrowia piersi i profilaktyki nowotworowej, zwracamy uwagę na to, że kobiety nie są same, że ich problemy, w tym choroba, dotyczą całych rodzin. Mówimy o potrzebie rozmowy i konieczności dostrzegania drugiego człowieka.

Dzięki systemowi sprzedaży poprzez 250 tysięcy Konsultantek, mamy dużą siłę oddziaływania społecznego. Ten głęboko humanitarny aspekt naszej działalności wynika z autentycznego przekonania, że można zmienić świat.


kategoria: Wydarzenia muzyczne


źródło: facebook - zobacz na facebooku »

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl