MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL NON SOLA SCRIPTA - 9 VIII

9 VIII, godz. 19:00
Kolegiata Św. Krzyża na wrocławskim Ostrowie Tumskim

FRANZ LÖRCH ukończył studia z zakresu muzyki kościelnej i organowej w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Mo­nachium. Studiował w klasach prowadzonych przez profesorów: Karla Richtera i Franza Lehrndorfera. Po studiach rozpoczął współpracę z profesora­mi: Josephem Ahrensem w Berlinie, P. Segondem w Genewie oraz z A .F. Kropfreiterem.
Po udanym debiucie w Monachium Hercules Hall, Franz Lorch występował w najważniejszych sa­lach muzycznych Europy, takich jak Great Minster w Zurichu, St. Paul’s w Londynie, Mozarteum w Salzburgu, St. Michaelis w Hamburgu, w Kaiser Wil­helm Memorial Church w Berlinie, Church of the Cross w Dreznie, S. Maria in Vallicella, w Rzymie oraz w słynnej sali Wies Church.
Koncertował również w katedrach: w Monachium, w Passau, w Altenbergu, Wiedniu, Kolonii, Mogun­cji, Moskwie, Magdeburgu, Khajuraho, Maladze, Er­furcie, Bratysławie, St Gallen, Linz, Bourges, w Oslo, w Salzburgu, Helsinkach, Kopenhdze, w Bolzano, w Budapeszcie, w Warszawie, w Rydze i Edynburgu. W 2011r. Lörch wykonał serię koncertów w pięciu krajach. Trasa została doskonale przyjęta przez pu­bliczność, a bilety zostały wyprzedane.
Muzyk występował jako solista na wielu znanych i cenionych festiwalach w Niemczech, Francji, Austrii, Słowacji, we Włoszech, w Finlandii, Nor­wegii, Danii, Portugalii, Anglii, Szwecji, Holandii, Polsce i Szwajcarii. Koncertował z Tölz Boys Choir, the Wandsworth School Boys’ Choir of Regens­burger Cathedral Choir and the via nova - Choir z Monachium. W 1998 roku Franz Lörch odbył trasę koncertową w USA podczas której wykonał spekta­kularne koncerty w katedrze Świętego Patryka w Nowym Jorku i w „Basilica of the National Shrine” w Waszyngtonie. Wielu uznanych autorów kompo­nuje dla Lörcha. Są wśród nich m.in. Franz Harald Genzmer, AF Kropfreiter, Peter J. Korn, Roland Leistner-Mayer, Wilfried Hiller, Robert M. Helm­schrott oraz H. Baumann.
Franz Lörch stale koncertuje. Towarzyszą mu znani muzycy Filharmonii w Monachium oraz z Orkiestra Symfoniczna Radia Bawarskiego. W 1987 roku wy­konał w Filharmonii Monachijskiej pierwszy pełny koncert organowy na nowym instrumencie Klais, inaugurując tym samym funkcjonowanie tych or­ganów. Jako pierwszy organista niemiecki nagrał organowe wykonanie dzieł francuskiego kompozy­tora i organisty Louisa Vierne’a. Od 1985 do 2001 prowadził zajęcia dydaktyczne w klasach organów w Richard Strauss Konserwatorium w Monachium. Od 1992 roku Franz Lörch jest dyrektorem arty­stycznym Międzynarodowych Koncertów Organo­wych w Monachium.

 

ROMUALD ERENC ukończył Akade­mię Muzyczną w Łodzi w klasie gitary. Studia podyplomowe w Bundesakademie fur Musi­kalische Jugendbildung w Trossingen (Niemcy). Swo­je umiejętności doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Prowadzi działal­ność koncertową solową i kameralną na terenie kraju i za granicą. Współtworzył duet Entr Acte z flecistką Filharmonii Łódzkiej Urszulą Urbaniak. W tym duo nagrał płytę w Firmie Folk Time z muzyką Ravela, Villi-Lobosa i innych kompozytorów dwudziesto­wiecznych. Jest również założycielem Entr`Acte Ensemble, z którym nagrał CD z muzyką Schuberta i Matiegki. Współpracował z wieloma filharmoniami w kraju. Bierze udział w międzynarodowym projek­cie muzycznym Esfahan, czego owocem jest album Life in Mannheim. Nagrał tez CD z utworem Mario Castelnuevo –Tedesco „Romencero Gitano”. W roku 2009 nagrał płytę solową z muzyką lutniową i vihuelovą europejskiego Renesansu. Jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych. Jest adiunktem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

PROGRAM KONCERTU

J.S.Bach (1685-1750):
– 1 Suita wiolonczelowa (BWV 1007)
– Preludium
– allemande
Napoleon Coste (1805 – 1883:
– Les soirées d’Auteuil op .23
– Serenada
– scherzo
Augustin Barrios-Mangore (1885-1944):
La Catedral
– Preludio
– Andante
– Allegro
Stephen Hebrew (1952-)
– Empty nest
– Peppesmint sun
Joh. S eb. Bach (1685-1750):
– Fantasie g-Moll BWV 542
Albert S chönberger ( * 1949)
– Choralfantasie Op. 5
„Christ ist erstanden“
Dietrich B uxtehude (1637-1707):
– Präludium und Fuge D-Dur
Julien B ret ( * 1941):
– La valse des colombes
Herbert Baumann ( * 1925):
– Con un corale
„O Jesus Christ, meins Lebens Licht“ (2010)
Joseph G . R heinberger (1839-1901):
– Andantino-amabile Op. 49
Joh. S eb. Bach (1685-1750):
– Toccata und Fuge d-Moll BWV 565

Powiązane Video Wszystkie video

Sarah Brightman i Andrea Bocelli - Time to say godbye
Ludwig van Beethoven - Dziewi?ta Symfonia
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
Rhapsody on Moldavian Themes – Mieczys?aw Weinberg

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom VIII ″Magoka″
Stage Works Non-Slip Mat mata pod peday perkusyjne
Grover Non-Tip Banjo Bridge, 5 string, 5/8 mostek do banjo
Grover Non-Tip Tenor Banjo Bridge, 5/8 mostek do banjo

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl