1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Koncert kameralny - PAULA PREUSS - Elbląska Orkiestra Kameralna
muzyczny.pl największy wybór instrumentów muzycznych: gitary, perskuje, pianina, światła, dj i wiele innych.
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Koncert kameralny - PAULA PREUSS - Elbląska Orkiestra Kameralna

Koncert kameralny - PAULA PREUSS - Elbląska Orkiestra Kameralna

szukaj w artykułach:
termin: 2011-08-25, miejsce: Sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego

Elbląska Orkiestra Kameralna

Paula PREUSS skrzypce
Bogna CZERWIŃSKA - SZYMULA fortepian

w programie:
J. S. Bach – Chaconne z II Partity na skrzypce solo
W. A. Mozart – Koncert D-dur KV 218 cz. 1J. Brahms –I Sonata G-dur, op. 78
K. Szymanowski – Narcyz z cyklu „Mity” op. 30
H. Wieniawski – Wariacje na temat własny op. 15

PAULA PREUSS
Jest studentką V roku skrzypiec w klasie prof. K.Jureckiej AM w Gdańsku. Jest laureatką wielu konkursów solowych jak i kameralnych, min. : wyróżnienia na IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz we[nbsp]Wrocławiu, IV miejsca na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia w Olsztynie, wyróżnienia na III Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G.Ph.Telemanna w[nbsp]Poznaniu, I miejsca w XXVIII Konkursie Bachowskim im. S. Hajzera w Zielonej Górze, I miejsca na Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. W 2007r. Otrzymała Nagrodę Specjalną w postaci skrzypiec z pracowni Andrzeja Kalaty na II Miedzynarodowym Bałtyckim Konkursie Skrzypcowym w Gdańsku, a rok później zajęła wraz z triem fortepianowym III miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku.

Uczestniczyła w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie, Ogólnopolskich Kursach Muzycznych w Bałoszycach, Międzynarodowych Kursach w Jadwisinie, Gdańsku, gdzie pracowała z min. Maestro Wandą Wiłkomirską ,Konstantym Andrzejem Kulką, Yairem Klessem, Siergiejem Stadlerem, Maximem Vengerovem.

Przez trzy lata była stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska, stypendystką „Agrafki muzycznej”. Od dwóch lat jest stypendystką Ministra Kultury i Diedzictwa Narodowego. [nbsp]Dzięki programowi stypendialnemu Erasmus studiowała w Conservatoire National Superieur de Musique et de Dans w Lyonie we Francji w klasie prof. Marianne Piketty.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie całego kraju. Występowała jako solistka z Akademicką Orkiestrą Kameralną, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot oraz Polska Filharmonią Bałtycką.

Została zakwalifikowana do XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H.[nbsp]Wieniawskiego który odbędzie się w Poznaniu w październiku bieżącego roku.

fot. P.Rodak

BOGNA CZERWIŃSKA - SZYMULA

ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz, u której w 2008 roku ukończyła również studia podyplomowe. Brała udział w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych jako pianista, kameralista i akompaniator. Jest laureatką m.in.: VII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. M. Ogińskiego w Smorgonie - Białoruś (III nagroda) oraz III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (III nagroda i nagroda specjalna). W 2010 roku w duecie ze skrzypaczką Karoliną Piątkowską – Nowicką znalazła się w gronie pięciu finalistów oraz zdobyła nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z XXw. na XXXIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „Premio Vittorio Gui” we Florencji.

Była stypendystką i uczestniczką międzynarodowych kursów muzycznych w Interlochen (USA), stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska, uczestniczką kursów pianistycznych i kameralnych prowadzonych m.in. przez Nelsona Goernera i Duo Pepicelli. Obecnie zatrudniona jest w Akademii Muzycznej w Gdańsku jako pianista-akompaniator oraz współprowadzi zespoły kameralne pod kierunkiem prof. Anny Prabuckiej-Firlej. W kwietniu 2009 roku otworzyła przewód doktorski w macierzystej uczelni.


kategoria: Wydarzenia muzyczne


źródło: facebook - zobacz na facebooku »

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl