World Accordion Day w Akademii Muzycznej w Gdańsku
II Studencka Sesja Naukowa Akordeonista-Kompozytor
Harmonogram:
godz. 10:00-18:00 Wykłady studentów i doktorantów (Sala Senatu w budynku czerwonym)
godz. 18:30 Koncert finałowy (Sala Kameralna w budynku czerwonym)
Tematyka wykładów:
10.00 Beniamin Baczewski / Piotr Komorowski(Akademia Muzyczna Gdańsk)
Nieszablonowe podejście do muzyki akordeonowej wynikiem współpracy kompozytora Beniamina Baczewskiego i akordeonisty Piotra Komorowskiego.
10.40 Malwina Lutrzykowska / Krzysztof Lutrzykowski (Akademia Muzyczna Gdańsk)
Dwie wizje programowości w utworach na skrzypce i akordeon Kyrie Eleison W. Runczaka oraz Hunting L. Kołodziejskiego.
11.20 Sławomir Kandziora(Akademia Muzyczna Poznań)
Miech jak smyczek? – orkiestra smyczkowa w akordeonie.
12.10 Krystian Lizak(Akademia Muzyczna Łódź)
Zastosowanie armeńskiego instrumentu duduk i australijskiego instrumentu digderigoo w połączeniu z akordeonem.
12.50 Kacper Trębacz (Akademia Sztuki Szczecin)
Działalność kompozytorska Pawła Sławińskiego.
14.30 Marek Stawniak (Akademia Sztuki Szczecin)
Krzysztof Naklicki – akordeonista, kompozytor.
15.10 Ryszard Lubieniecki(Akademia Muzyczna Bydgoszcz)
Ułomność przemienić w wartość. O sposobach wykorzystania akordeonu w praktyce improwizacji i kompozycji na bazie własnych działań artystycznych.
15.50 Jędrzej Jarocki(Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Warszawa)
Idiomatyka akordeonu w kontekście gry skrzypcowej na przykładzie Chaconny z II Partity BWV 1004 J.S. Bacha.
16.40 Żaneta Rydzewska(Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Warszawa)
Nowa twórczość na akordeon kompozytorów warszawskich.
17.20 Maciej Zimka(Akademia Muzyczna Kraków)
Kształtowanie własnego języka kompozytorskiego w kontekście solowych i kameralnych utworów akordeonowych na przykładzie własnej twórczości.
KONCERT FINAŁOWY (Aula), godz. 18:30
Wykonawcy:
Trio: Urszula Cieślak – skrzypce, Wojciech Ulanowski – akordeon, Magdalena Hydzik – gitara
Trio: Aleksander Gaik – akordeon, Rafał Olas – akordeon, Alicja Sulkowska – perkusja
Kwintet: Bogumiła Dąbrowska – skrzypce, Krzysztof Nowakowski – fortepian, Piotr Komorowski – akordeon, Adam Pachla – kontrabas, Małgorzata Jarosz – gitara,
Gdańskie Trio Akordeonowe: Rafał Mieczkowski, Emil Fatyga, Radosław Klajna
Duo AM Poznań: Maciej Boberek – bas, Michał Cholka – akordeon
Vio-dion Duo – Malwina Lutrzykowska – skrzypce, Krzysztof Lutrzykowski – akordeon
Trio akordeonowe Symetrio AM Katowice: Marcin Jabłoński, Adam Potera, Krystian Saciłowski
Jędrzej Jarocki – akordeon
W programie:
Prawykonanie kompozycji Leszka Kołodziejskiego, Ryszarda Lubienieckiego, Macieja Zimki
oraz
Jan Sebastian Bach, Barbara Kaszuba, Władymir Runczak, Beniamin Baczewski, Marcin Jabłoński
WSTĘP WOLNY
Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl