1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Carmen - Opera Śląska
muzyczny.pl największy wybór instrumentów muzycznych: gitary, perskuje, pianina, światła, dj i wiele innych.
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Carmen - Opera Śląska

Carmen - Opera Śląska

szukaj w artykułach:
termin: 2012-10-28, miejsce: ul. Moniuszki 21/23, 41-902 Bytom

Opera Śląska

28 października /w niedzielę o godz.18.00/ serdecznie zapraszamy do Opery Śląskiej na spektakl „CARMEN” G. Bizeta w reżyserii Wiesława Ochmana. W spektaklu wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Opery Śląskiej pod batutą Andrzeja Affeltowicza.

„Carmen” to najdoskonalsza i najpopularniejsza opera Georgesa Bizeta; choć podczas paryskiej premiery w roku 1875 została przyjęta z rezerwą, wkrótce potem triumfowała na scenach całego świata. „Carmen” to jedno z przełomowych dzieł w historii opery, nieprzerwanie obecne w repertuarze wszystkich teatrów operowych, a popisowe arie głównych bohaterów – Carmen i Don Joségo, weszły do kanonu wielkich osiągnięć wykonawczych. Dramatyczna historia miłości baskijskiego żołnierza Don Joségo do pięknej robotnicy z fabryki cygar – cyganki Carmen, należy do najbardziej znanych oper werystycznych.
Tytułowa Carmen kipi energią. Jest postacią złożoną i barwną, głodną życia. Nieobliczalną i dziką. Namiętną i niezależną. Dlatego od ponad 130. lat nieustannie pociąga, zadziwia i fascynuje wielbicieli opery. Niezwykłej urody muzyka, zapadające w pamięć melodie (słynna uwertura, „Habanera”, aria Torreadorra…) i sugestywne hiszpańskie rytmy, to ogromny atut przedstawienia.

Serdecznie zapraszamy!

Ceny biletów: 35 zł – 60 zł

Kolejne przedstawienie na bytomskiej scenie – 25 listopada o godz.18.00!


kategoria: Wydarzenia muzyczne


źródło: facebook - zobacz na facebooku »

Katalog muzyczny dopisz się »

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl